Kar Voleybolu

Kar Voleybolu Serisi Başladı

2020 Ermenistan Kar Voleybolu Ulusal Şampiyonası  Tsakhkadzor’da başladı.  Bu yılki yarışmada 12 erkek ve sekiz kadın takımının yer aldığı çok eğlenceli maçlar gerçekleştirildi. Etkinlik Tsakhkadzor Devlet Olimpiyat Koleji binasında gerçekleşti. Burası, bu ayın ilerleyen tarihlerinde EEVZA’nın yanı sıra CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’na da ev sahipliği yapacak.

FIMA’yı temsil eden Ashot Balabekyan, Razmik Hakobyan, Armen Misaryan, ve Yuri Grigoryan erkekler turnuvasının kazananı oldu. Smbat Gevorgyan, Andre Simoni, Khachatur Asmaryan ve Samvel Ghasaboghlyan’den oluşan BKMA takımı ikinci sırayı alırlarken FIMA-2’den Aram Melkonyan, Hovhannes Asmaryan, Grigori Ambaryan ve Hovhannes Sargsyan üçüncü sırayı elde etti. KhMOMM ekibi de başarılı oldu, ancak dördüncü sırada yer almak zorunda kaldılar.

Anna Galustyan, Nver Kassis ve Elishka Kindolova’den oluşan aka Van-1 ekibi bayanlarda ilk sırayı elde ettiler. Turnuvanın finalinde Van-2’den Syuzanna Khachatryan, Ofelya Matosyan ve Svetlana Margaryan’ı mağlup ettiler. Diana Melkumyan, Meri Poghosyan ve Sona Hayrapetyan’dan oluşan Avan takımı ise üçüncü sırayı elde etti.

Son yarışma gününün programı, şu anda Tsakhkadzor’da tatil yapan turistlere hitap eden kısa bir Kar Voleybol festivalini içeriyordu. Böylece oyunu denediler ve yeteneklerini karda da test edebildiler. Yarışmayı kazananlar 29-31 Ocak’ta Tsakhkadzor’da gerçekleşecek olan EEVZA Kar Voleybolu Turu 2020 etkinliğinde ve 3-5 Şubat 2020’de aynı mekandaki CEV Avrupa Turu’nun ilk etabında Ermenistan’ı temsil edecekler.

Genel Sponsor olan VBET, Ermenistan Voleybol Federasyonu’na (VFA)’ya yardımcı oldu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu