Kar VoleyboluManşet

Kar Voleybolunda Avrupa Şampiyonu Olduk

Avusturya’nın Wagrain kentinde düzenlenen 2023 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu’nda Simge Yalçın-Merve Çelebi-Seray Gürle-Esra Betül Çetin dörtlüsünden oluşan Kar Voleybolu Milli Takımımız, 2023 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı finalinde Romanya’yı 2-1 yenerek Avrupa şampiyonu oldu. Aynı ekip geçen hafta Pazar günü ilk kez düzenlenen Balkan Kar Voleybolu Şampiyonası’nda da Bulgaristan’dan Altın Madalya ile dönüp ilk Balkan Şampiyonu unvanını almışlardı.

Teknik Direktör Ahmet Tunçay ve sporcularımızı tebrik ediyoruz.

Voleybol Aktüel

Organizasyonda 1 no’lu seri başı olarak mücadele eden Simge Yalçın-Merve Çelebi-Seray Gürle-Esra Betül Çetin dörtlüsünden oluşan Kadın Kar Voleybolu Milli Takımımız, A Grubu’ndaki ilk maçında Avusturya 2 takımına 2-1 mağlup oldu. Millilerimiz, gruptaki ikinci maçında Polonya takımını 2-0 mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdı.

Çeyrek finalde Çekya 3 takımını set vermeden 2-0’lık sonuçla geçen Millilerimiz, yarı finalde Polonya takımını bir kez daha 2-0 mağlup etti ve finale yükseldi.

Finalde Romanya takımını üç set sonunda 2-1 mağlup etmeyi başaran Millilerimiz, 2023 CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nı altın madalya ile tamamladı.

CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu Wagrain Etabı’nda ülkemizi kadınlarda temsil eden Su Şimdin-Ceylin Sayar-Sahra Yücetürk-Merve Aykın dörtlüsünden oluşan Milli Takımımız ise ön eleme turunda Çekya 3 takımına 2-0 mağlup olarak ana tabloya kalma şansını yitirdi ve turnuvaya veda etti.

Erkeklerde ülkemizi temsil eden Batuhan Kuru-Sacit Kurt-Ahmet Can Tür üçlüsünden oluşan Milli Takımımız ise A Grubu’nda oynadığı karşılaşmalarda Ukrayna’ya 2-1, Avusturya’ya 2-0 mağlup olarak turnuvada veda etti.

Millilerimiz ayrıca; ülkemizde meydana gelen deprem felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anmak amacıyla karşılaşmaların seremonisine “Türkiye için el ele, birlikte güçlüyüz” pankartı ile çıktı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu