Kar Voleybolunu Büyütmek

0
15

Kış sezonu hızla yaklaşıyor ve 30 kadar Ulusal Federasyonu temsil eden 40’tan fazla kişi,CEV Kar Voleybolu Departmanı tarafından bu sporun gelişiminin nerede olduğunu gözden geçirmek için düzenlenen bir web seminerine katıldı ve gelecek için planları paylaşın. İsviçre, bu sezon uluslararası sporculara açık olmak üzere iki Kar Voleybolu etkinliği sunma niyetini açıklayan ilk ülke oldu ve daha birçok ülke, koronavirüs salgınının getirdiği zorluklara rağmen örneklerini takip etmeyi umuyor.

Web seminerinin programı, Ulusal Federasyonların oyuncularını yönetmeleri ve Kar Voleybolu müsabakaları düzenlemeleri için özel olarak tasarlanmış VIS (Voleybol Bilgi Sistemi) kullanımı hakkında bir demo içeriyordu ve FIVB BT Departmanından Alberto Rigamonti, katılımcılara bunun kullanımı hakkında bilgi veriyor.

Web semineri aynı zamanda deneyimleri ve en iyi uygulamaları paylaşmak için de bir fırsattı; Avusturya Voleybol Federasyonu – bu sporun gelişiminde gerçek bir öncü – oyunun tarihindeki ‘resmi olarak’ doğmuş olan Avusturya Alpleri’nde meydana gelen kilometre taşlarını gözden geçiriyor. Florian Schabbauer, Kar Voleybolu yarışmalarının başarılı bir şekilde sunulması için deneyimli bir etkinlik ortağı / ajansı ile ve hem oyunculara hem de taraftarlara ilham vermek için ideal bir arka plan ve manzara sunan kayak merkezleriyle yakın çalışmanın önemini vurguladı.

CEV Kar Voleybolu Departmanında çalışan personel, web seminerini CEV Düzenleyici Çerçevesini, uluslararası Kar Voleybolu müsabakalarının sorunsuz bir şekilde organize edilmesi ve sunulması için özel olarak tasarlanmış belgeleri ve ulusal turlar / ulusal şampiyonalar için homologasyon sürecini gözden geçirmek için bir fırsat olarak kullandı. Bu tür herhangi bir homologasyon, FIVB ve CEV tarafından verilen sıralama puanlarının avantajını katılan takımlara getiriyor.

Ayrıca, CEV Kar Voleybolu Koordinatörü Daniel Horvath, 2016 yılından bu yana CEV portföyünün bir parçası olan oyunun istikrarlı büyümesine katkıda bulunmaları için Ulusal Federasyonlara ilham vermek için, bir Kar Voleybolu yarışmasına ev sahipliği yapmak için mevcut birçok fırsatı gözden geçirdi. Bunlar, sergi maçları ve festivallerden ulusal ve / veya bölgesel turlara, Kar Voleybolu Avrupa Turu ve #EuroSnowVolley’e kadar uzanır. CEV, Kar Voleybolu için özel olarak tasarlanmış ayrıntılı hijyen ve sağlık protokollerine sıkı sıkıya uyularak teslim edilecek olan bu yılki Avrupa müsabakalarının programını tamamlamak için Ulusal Federasyonlar ve destekçilerle işbirliği yapmaktadır.

CEV’nin amacı sürekli bilgi alışverişini ve en iyi uygulamaları teşvik etmek olduğundan, katılımcılar için bir dizi FIVB ve CEV Kar Voleybolu turnuvasını yöneten Dirk Decher’in deneyimlerini dinlemek kesinlikle ilginç ve faydalı oldu. Teknik Süpervizör. Decher, tüm Ulusal Federasyonları pandeminin getirdiği belirsizliğe rağmen Kar Voleybolunu büyütme planları yapmaya ve ayrıca Kar Voleybolu müsabakalarını çevreleyen özel koşullar organizatör açısından büyük bir esneklik gerektirdiğinden her türlü planı ayarlamaya her zaman hazır olmaya davet etti.

Bu web seminerinden çok açık olan şey, Avrupa’daki herkesin Voleybolu gerçekten ikonik yerlere geri getirmeyi ve 2020 sezonunun küresel sağlık krizinin patlak vermesinin ardından aniden sona erdikten sonra tekrar karda top oynamayı dört gözle beklediği.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here