Kar Voleybolu

Kar Voleybolunu Seviyorum

Wagrain-Kleinarl Turizm Ofisi CEO’su Stefan Passrugger, Avusturya Alpleri’ndeki bu güzel bölgenin FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu’na ev sahipliği yapmaktan ne kadar gurur duyuyor.

Stefan Passrugger, Chaka2’den Martin Kaswurm ile birlikte 2008’den beri Avusturya Alpleri’ndeki kayak alanının tepesinde kar voleybolu etkinlikleri düzenliyorlar. Kar voleybolunun yazın plaj voleybolunda olduğu gibi çok hoş bir atmosfer yarattığını düşünüyorlar. Buraya gelenler, Snow Space Salzburg’daki kayak alanında geçirilecek olan harika bir gün için kayak yapmak ve kar voleybolu izlemek arasında geçiş yapmaktan heyecan duyuyorlar.

Wagrain-Kleinarl, profesyonel bir spor olarak kar voleybolunun doğduğu yer olarak biliniyor. İlk turnuva 2009’da Flying Mozart dağ istasyonunun yakınında yapıldı ve yıllar boyunca etkinlik Avrupa Turu’nun düzenli bir durağı haline geldi, ilk FIVB Voleybol Your Way Kar Festivali’ne ve ilk CEV Avrupa Şampiyonası’na ev sahipliği yaptı.

İlk başlarda, kar voleybolunun kar üzerinde boş zaman aktivitesi için eğlenceli bir fikir olduğunu düşündüler ancak Martin Kaswurm onu ​​daha da büyütmek istedi ve doğru zamanda doğru yerde doğru insanları buldu.Kar voleybolu o kadar hızlı ve o kadar büyüdü ki, şimdi onu bir Olimpik spor yapma fikri herkes için oldukça ilginç hale geldi.

Wagrain-Kleinarl, ilk Avrupa Şampiyonasına ve ilk Dünya Turu etkinliğine ev sahipliği yaptı. Yüzlerce seyirci için tribünlü harika bir merkez korta sahip. Passruger, bölgelerinde bu etkinliğe ev sahipliği yapmaktan gurur duyuyor.

Stefan Passrugger, kar voleybolunun kayak merkezlerini ziyaret eden turistler için kayak sonrası popüler bir aktivite olarak da gelişmesi çok olası diye düşünüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu