Avrupa

Karadağ’ın Yükselen Yıldızı Milutin Pavićević

Karadağlı voleybolcu Milutin Pavićević, Karadağ Ulusal Kupası finalinin şüphesiz gerçek yıldızı olmuştu.
OK BUDVA’nın pasör çaprazı, eski takımına karşı gerçekten etkileyici bir performans sergilemiş ve sonunda kupayla birlikte MVP ödülünü almıştı. Bu güç gösterisi sayesinde Pavićević, büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve yeteneğini doğru şekilde geliştirdiğini göstermişti.

“İyi bir oyun oynamak ve MVP ödülünü almak harika bir duyguydu. Ancak iyi bir takım performansı olmadan tüm bunları başaramazdım. Bu nedenle, takımıma ve koçlarıma teşekkür etmek istiyorum ”diyor Pavićević.

OK Budva takımında elde edilmiş ve edilen başarılar için en çok övgü kesinlikle 21 yaşındaki Milutin’e gidiyor, ancak tüm takım da çok yüksek bir seviyede oynuyor. “Kulüpteki atmosfer harika ve çalışma koşulları ideal. Ekip, elinden gelenin en iyisini yapabilecek bir konumdadır. Sıkı çalışma, özveri ve coşku iyi sonuçlar verir. Umarım gelecekte de mevcut ritmi devam ettiririz ”diye vurguluyor Milutin.

Milutin Pavićević‘in voleybol sevgisi ailesinden geliyor. “Voleybol oynayan kız kardeşim sayesinde bu dünyayı keşfettim ve kendi yolumla oyuna aşık oldum. Prof Dr Petar Karadzic, benim voleybola olan yeteneğimi, yeteneğimi ve doğal yatkınlığımı fark etti ”diye hatırlıyor.

İlk voleybol adımlarını memleketi Podgorica’da attı. “Orada OK Buducnost için oynadım ve sıkı çalışma ve özveri sayesinde takım arkadaşlarım ve antrenörlerimle ‘Voleybol sularında nasıl yüzüleceğini’ anlamaya başladım. İlk koçlarım Zoran Vukčević ve Balša Radulović’e öğrendiklerim için teşekkür ederim, çünkü her şey burada başladı. ”

Geçen yılın Ağustos ayında yeni takımına geldi ve şimdiden Kupa finallerindeki başarı kazandı ve MVP ödülünü kazandı. Bununla birlikte, Budva muhtemelen Avrupa yüksekliklerine giden yolda onun için çok önemli bir istasyon olacak. Milutin, “Burada Budva’da kalmak güzel ve Karadağ’da kalmak ve yaşamak isterim, ancak Avrupa’nın en güçlü liglerinden birinde yabancı sahalarda oynamak için istek ve hırsım var” diye itiraf ediyor Milutin.

Milutin, henüz 21 yaşında. “Voleybol ve ders çalışmanın yanı sıra başka aktiviteler yapmayı seviyorum. Özellikle kitap okumayı seviyorum. Boş zamanlarımda tenis izlemekten de keyif alıyorum. Elbette uluslararası voleybolu da takip ediyorum. ” Favori oyuncunun kim olduğunu biliyor. “Oyun tarzına gelince, idolüm Ivan Miljković, benim için tarihteki en iyi voleybolculardan biri. Onun gibi olmak isterdim. ”

Karadağ milli takımının baş antrenörü Veljko Bašić,  Milutin’in yakın zamanda takıma katılacağını düşünüyor.

“Milutin, sporumuzu seven genç ve gelecek vaat eden bir oyuncu. Budva’ya taşınarak, genç oyuncuları geliştirme hedefi ve yerli yarışmalarda yüksek bir pozisyon için verilen mücadelede rekabet güçleri ile oluşturulan bir ekibin parçası oldu. Potansiyel gösterdi, çok çalışıyor ve kendini başarmak için kararlı ve hevesli. OK BUDVA baş antrenörü Miloš Marković genç oyuncusu hakkında bir ödül olarak ilk Kupa unvanını ve final maçında da MVP ödülünü aldı ”dedi.

Marković, Milutin’in parlak bir kariyere sahip olacağını ve Karadağ milli takımının da ondan büyük fayda göreceğini tahmin ediyor. “Milutin’in ilerlemesi ve gelişimi için en önemli şeyin oynamak ve güçlü, yabancı liglerde rekabet eden bir sistemin parçası olmak olduğunu söyleyebilirim. Çok çalışarak ve biraz da şansla, harika bir kariyere sahip olacağına ve çok yakında milli takımımızın direği olacağına inanıyorum ”diyor Marković.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu