Köşe YazarlarıManşet

Karayolları ve Fenerbahçe coronaviruse rağmen keyif verdiler

Merhaba Sevgili Voleybol Severler,

Öncelikle tüm dünyanın coronavirus ile amansız mücadelesi sürerken toplum sağlığı bakımından önemli bir karara imza atan Cumhurbaşkanımıza, Gençlik ve Spor Bakanımıza ve Türkiye Voleybol Federasyonuna maçların seyircisiz olarak oynanması kararı aldıkları için teşekkür ederim.

Günün maçlarından Karayolları ve Fenerbahçe maçında, öncelikle Karayolları Takımının tüm ekibini tebrik ederim. Maçın b setini de büyük bir heyecan ve konsantrasyon ve coşku ile oynadılar. Tüm oyuncuları, kapasitelerinin yüzde yüzünü vererek oynadılar.

Fenerbahçe’ye gelince; Terziç, Vargas’ın sakatlığından sonra yavaş yavaş form tutmasına gayret ediyor. Yine sakatlığından sonra Diclenur’u takıma monte etmeye çalışılıyor. Pasör Sıla en uzun süre aldığı maçı oynadı. Libero Melis aynı şekilde tüm maç görev olarak maç eksiğini gidermeye çalıştı. Genç oyuncu İpar da Robinson ile değişerek oynadı. Eda, Kelsey bu maçta görev almadı.
Öyle tahmin ediyorum ki, Fenerbahçe kuvvet antrenmanlarına ağırlık veriyor finallerden önce. Bunu şundan söylüyorum; Karayolları 5 sette 22 blok tuttular. Bu çok önemli bir sayı blok için ama Fenerbahçe’nin kuvvet yüklemeleri smaçörlerin topa en yukarıda vurma, patlayıcı kuvvetle vurma özelliklerini etkilemiş. Smac hareketinde yavaşlamaları bundan olabilir diye tahmin ediyorum.
3.sette yabancısız 6 ile başlamaları da güzeldi.
Karayolları 5 sette de zevkle oynadı, keyif aldılar oynarken. Antrenör ve takımı kutlarım bir kere daha…
Fenerbahçe yedeklerini oynattı, hazırlamaya çalıştı.
Pasların yabancılara atılmadığı, genç TÜRK sporcuların her sayıda etkilerinin olduğu güzel bir maçtı.

Her iki ekibe de toplum olarak sıkıntılı anlar yaşadığımız şu günlerde bizlere zilettirdikleri keyifli maç için teşekkür ederim.

Osman Uraner

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu