Plaj Voleybolu

Katarlı Cherif’in Hayalleri Gerçeğe Dönüyor

Cherif Younousse, bir gün çocukluk kahramanları ile aynı sahada oynayacağını asla hayal etmemişti. Ama şimdi dünyanın en iyi blokçularından biri ve ülkesi Katar için madalya kazanabilmek için Ahmed Tijan ile birlikte her zamankinden daha çok çalışıyor.

“Sekiz yaşında plaj voleybolu oynamaya başladım. İlk sporum basketboldu ama yaz aylarında plaj voleyboluna geçtim. ”

“Plaj voleybolu oyuncusu olduğumda, bu benim için bir hayalin gerçekleşmesiydi. Çocukken o zamanlar dünyanın en iyi oyuncuları olan Phil Dalhausser ve Ricardo Santos gibi isimleri seyrederdim.

“Dalhausser ve Ricardo tüm zamanların favorilerimdi çünkü onlar blok makineleri gibilerdi. Oyunu oynama biçimleri, gerçek değildi. Onlar gibi olmak istedim, bu yüzden çok çalıştım.

“Hayal kurmayı hiç bırakmadım ve antrenmanda çok çalışmaya devam ediyorum. Plaj voleybolu yıldızı olmanın tek anahtarı bu. ”

Cherif Younousse kariyerinin başlarında büyük zirvelere ulaştı, ancak 1.94 metre boyundaki Katarlı oyuncu hiçbir zaman zafere ulaşamamıştı.

“İlk turnuvam, eski ortağımla birlikte 2015’te Tayland’da düzenlenen bir ESÜ etkinliğiydi. Ben çaylaktım çünkü herkesin tecrübesi vardı ve farklı bir seviyede oynuyorlardı. Bir yıl sonra, Rio 2016 Olimpiyat Oyunlarına katılma şansını AVC Continental Cup’ı kazanarak elde ettik.

“Rio Olimpiyatları’nda olmak kariyerimin açık ara en büyük başarısı idi. 2012 Londra’sında profesyonel olarak bile oynamıyordum, sadece sporu TV’de izleyen bir amatördüm. Dört yıl sonra Rio 2016’daydım, bir rüya gerçek olmuştu.

“En unutulmaz etkinliğim 2016’da Kish Adası’ndaki FIVB Dünya Turu turnuvasıydı. Bir FIVB etkinliğindeki ilk madalya ve altın madalyamdı.

“Plaj voleybolu dışında ailem ve arkadaşlarımla vakit geçirmeyi seviyorum. Çöle veya plaja gitmeyi ve kum tepelerinde motosiklet sürmeyi seviyorum. Bazen evdeyken Playstation’da vakit geçiriyorum. ”

Cherif plaj voleybolunu yaşar, nefes alır ve hayal eder. Düşlediğinde, büyük hayaller kurar.

“Sıradan bir insan olarak ben Tanrı’ya inanıyorum, açık fikirliyim ve yaklaşılabilirim. Bunun yaptığım her şeyde çok önemli olduğunu düşünüyorum. ”

Cherif, hayallerini gerçekleştirirken spor yapmaktan öğrendiği derslerle yaşıyor.

“Sporda, her zaman eleştirilmeyi kabul etmelisiniz. Nasıl dinleyeceğinizi öğrenin, ilerlemeye çalışın ve asla pes etmeyin. ”

Katarlı oyuncu alçakgönüllülüğü ve diğer oyuncuların yeteneklerine duyduğu saygı ile büyülüyor.

“Başka bir plaj voleybolu sporcusu ile yer değiştirirsem, onun oynayışından dolayı Evandro (Gonçalves) ile yer değiştiririm diye düşünüyorum. Atletizm ve güç açısından oldukça benzeriz, bu yüzden kendimi onda görüyorum. ”

Cherif ayrıca geçmişte yardımcı olan birkaç dil konuşuyor.

“2015’teki Lucerne Open’da ikinci eleme turunda Fransa’ya karşı oynuyordum. Maçtan önce Fransız takımının oyun planları hakkında kendi dillerinde konuştuğunu duydum. Fransızca bildiğimi bilmiyorlardı, bu yüzden onlara Fransızca iyi şanslar dilediğimde maçın başlangıcına kadar konuşmalarına izin verdim.

“Şok oldular ve Fransızca konuşup konuşmadığımı sordular, ben de evet dedim ve” Oh, yani oyun planımız hakkında söylediğimiz her şeyi duydunuz mu? “Dedim ve ardından maçı kazandık. Bu çok komik bir andı.

“Birçok dili konuşmak benim diğer yeteneğim. Dillerde iyiyim ve Fransızca, Arapça, İngilizce, Portekizce ve İspanyolca konuşuyorum. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu