AvrupaManşet

Kazanacağımız Kupayı Kaybettik

Spartak Subotica: 3  – Bursa Büyükşehir Belediyespor: 2
Salon: TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Christos Tosounidis (GRE) Sadettin Deneri (TUR)   Gözlemci:
Ali Delidağ, Öznur Tosun (1) İsmail Kösem, (2) Koray Ardıç
Setler: 23-25, 27-25, 25-23, 23-25, 15-10
Süre:   144 dakika (30′, 32′, 31′, 32′, 19′)

Spartak SUBOTİCA : Jasper Jaylen Mario, Jackson Flores Roland, Lecic Marco, Vulikic Andrija, Jungic Nemanja, Pavlovic Nikola, ( Peic Dario (L), Dulic Stefan, Suvacki Ognjen, Tumbas Aleksandar,

Bursa Büyükşehir Belediyespor: Ahmet Samet Baltacı, Gjorgıev Gjorgi Jr, Gökhan Gökgöz, Emre Batur, Okello Daudi, Bahov Dmitrii, ( Caner Ergül (L), Semih Çelik (L),Orcun Ergün, Mehmet Hacıoğlu, Hakkı Çapkınoğlu,

Bursa Büyükşehir Belediyespor, Balkan Kupası finalinde Sırbistan ekibi Spartak Subotica ile TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda karşılaştı.

Temsilcimiz 23-25, 27-25, 25-23, 23-25, 15-10 setlerle maçtan 3-2 mağlubiyetle ayrıldı ve Avrupa Kupalarına katılma şansını kaybetti.

Haber ve Fotoğraf: Tekin Ateşnal – Voleybolun Adresi

Bursa’da düzenlenen Voleybol Balkan Kupası’nda şampiyonluğa Sırbistan’ın Spartak Subotica Takımı ulaştı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün evsahipliğinde 4 Ekim’de başlayan ve 6 ekibin yer aldığı organizasyonda son maçlar oynandı. Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda oynanan final maçında Bursa Büyükşehir Belediyespor, Sırbistan’ın Spartak Subotica Takımı ile karşılaştı. Rakibi karşısında 25-23, 25-27, 23-25, 25-23 ve 10-15’lik setlerle sahadan 3-2 yenik ayrılan Bursa Büyükşehir Belediyespor Balkan Kupası’nı ikinci tamamladı. Kupada şampiyon olan Spartak Subotica ise böylece CEV Challenge Kupası’nda mücadele etmeye hak kazanırken, organizasyonda son 32 Turu’nda Noveç’in Forde BVK takımıyla karşılaşacak.
Bursa ekibinin yanısıra Bosna Hersek’in OK Bosna Sarajevo, Kuzey Makedonya’nın Ok Univerzilet vo TETOVO Sports, Kosova’nın KV Peja, Yunanistan’ın Pigasos Polichnis Sports ve Sırbistan’ın MOK Spartak SC takımlarının yer alacağı organizasyonda sıralama maçları da dün oynandı. Bursa Büyükşehir Belediyespor’un şampiyonluğa ulaştığı Voleybol Balkan Kupası’nda ikinci Sırbistan’ın Spartak Subotica Takımı olurken, Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda diğer maçlarda Kosova’nın KV Peja takımını 25-17, 25-17 ve 25-14’lük setlerle 3-0 mağlup eden Yunanistan’ın Pigasos Polichnis takımı üçüncü ve Kuzey Makedonya’nın Tetovo ekibini 25-18, 25-18 ve 25-20’lik setlerle 3-0’la geçen Bosna Hersek’in Bosna Sarajevo Takımı da beşinciliğe ulaştı.
Voleybol Balkan Kupası’nda şampiyonluğa ulaşan Spartak Subotica’ya kupasını Türkiye Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ersin Yılmaz takdim ederken, madalyalarını Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer verdi.
Organizasyonda ikinci olan Bursa Büyükşehir Belediyespor’un plaket ve madalyalarını Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürü Rahmi Aksoy ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nurullah Yıldız takdim etti.
Kupanın altıncısı Kuzey Makedonya’nın Tetovo, beşincisi Bosna Hersek’in Bosna Sarajevo takımlarına plaket ve hediyelerini Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Baştürk, dördüncü Kosova’nın KV Peja takımına ise plaket ve hediyelerini Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Y. Emre Gelen verdi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu