AvrupaMilli Takımlar

Kazanmak zorunda olduğumuz bir maç…

Türkiye: – Yunanistan:
Salon: Shlomo Group Arena TEL AVIV-YAFO
Hakemler: Marco VAN ZANTEN (Hollanda), Aleksandar VINALIEV (Bulgaristan)
Tarih, saat: 2 Eylül Cumartesi, 17.30
Yayın: TRT SPOR Yıldız

Filenin Efelerinin Avrupa Şampiyonası grup maçlarını Tel Aviv’de sürdürüyor. Milliler gruptaki üçüncü maçında bugün 17.30’da Yunanistan ile karşılaşacak. Mücadele TRT SPOR Yıldız’dan naklen yayınlanacak.

İlk maçında Fransa’ya 3-0 kaybeden Milliler, ikinci maçında da Romanya’ya 3-2 yenildi. Filenin Efeleri gruptaki üçüncü maçında bugün Yunanistan ile kozlarını paylaşacak. 17.30’da başlayacak mücadele TRT SPOR Yıldız’dan canlı yayınlanacak.

Türkiye
FIVB Dünya sıralamasında 196,25 puanla 12., CEV Avrupa sıralamasında 163 puanla 9. sırada yer alıyor
CEV Altın Ligi ve FIVB Challenger Şampiyonluğu sonrası Avrupa Şampiyonası’na iyi başlayamadık.
İlk iki maçımızda Fransa’ya 3-0 ve Romanya’ya 3-2 kaybettik. İlk dört sırada yer alıp son 16 turuna yükslemek için mutlak kazanmamız gereken bir maç.
Rakibimiz Yunanistan, FIVB Dünya sıralamasında 124,45 puanla 34., CEV Avrupa sıralamasında 124 puanla 17. sırada yer alıyor. Avrupa Şampiyonasına ilk kez 1967 yılında Türkiye’de gerçekleştirilen organizasyonda katıldı ve 20. Oldu. Bu yıl 17. Kez Avrupa Şampiyonasında yer alan Yunanistan, 1987 yılında Romanya’da elde ettiği bronz madalya en iyi derecesi. Son 3 turnuvada yer alan Yunanistan grubumuzda iki maç yaptı. İlk maçta İsrail’e 3-2 yenilip, ikinci maçta Portekiz’i aynı skorla yenmeyi başardı.

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu