ManşetMilli Takımlar

Keşke G.Kore’yi geçip ilk dörde girebilseydik

Medya Gününde Filenin Sultanları’ndan Meliha İsmailoğlu Avrupa Şampiyonası öncesi açıklamalarda bulundu.

Takım olarak Tokyo Olimpiyatları’nın üzüntüsünü yaşadıklarını söyleyen Meliha İsmailoğlu, “Biraz karışık duygular hissediyorum. Belki en büyük başarımız olimpiyatta 5’inci olmak ama yine de her zaman daha fazlasını istiyoruz. Her zaman daha iyisini istediğimiz için biraz da buruk hisler var içimizde. Keşke o Güney Kore maçını da alsaydık ve ilk 4’e girebilseydik. Sonradan tekrar madalya mücadelesini vermek isterdik ama maalesef böyle oldu. Onun üzüntüsünü hala biraz yaşıyoruz ama kısa bir zamanda bizim için önemli bir turnuva olan Avrupa Şampiyonası olacağından üzüntümüzü unutmamız gerekiyor. Ayrıca kafamızın arkasında sürekli onu düşünerek bu maçlara da daha fazla motive olacağımızı düşünüyorum. Bir daha o şekilde kaybetmek istemeyen bir takım olarak sahada mücadelemizi vereceğiz” ifadelerini kullandı.

“SON OLİMPİYAT ŞAMPİYONU ÇİN BİZE KARŞI ÇÖZÜM BULAMADI”

Beklenmedik bir ilgiyle karşılaştıklarını belirten İsmailoğlu, “Öncelikle herkese gerçekten çok çok teşekkür ediyorum. Biz oraya gidince zorlu bir grubun içerisinde olacağımızı biliyorduk ve ilk maçımızı son olimpiyat şampiyonu Çin’e karşı oynadık. Kimse de çok fazla bir şey beklemiyordu tabii ki bizden. Biz de onun rahatlığıyla çıktık maça diyebilirim. ‘Biz son topa kadar mücadelemizi verelim. Her şeyimizi verelim. En son kaybedersek son olimpiyat şampiyonuna kaybetmiş oluruz’ dedik. Sanırım öyle de oldu. Neredeyse müthiş bir oyun gösterdik. Çin hiçbir şekilde bize karşı çözüm bulamadı ve 3-0 galibiyetle ayrıldık. Sonradan da dünyanın en iyi takımlarına karşı güzel mücadele verdiğimizi düşünüyorum. Demek oluyor ki bu son Güney Kore maçına gelene kadar güzel bir mücadele vermişiz ki öyle bir ilgi gelmiş” dedi.

“ALTIN MADALYAYI ÇOK İSTEMİŞTİK”

Bir önceki Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’a kaybetmeleri hakkında konuşan Meliha İsmailoğlu, “Takım olarak kesinlikle aynı şeyi istiyoruz. Özellikle bazı üzüntülerden sonra çok daha fazla hırslı çıkabilir takım sahaya. Ben inanıyorum ki bu takım aynı şekilde onu yapacaktır. Bir önceki turnuvada finalde 3-2 kaybettik. Altın madalyaya çok yaklaşmıştık ve ülkemiz için tarihimizde bir ilk olacaktı. Onu gerçekten çok istedik. O zaman da çok üzülmüştük ve üzüntünün üstüne çok daha iyi mücadele vereceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu