DünyaManşet

Kim Yeon-Koung: Savunma ve blokta iyi değildik

Imoco Volley Conegliano, 2019 FIVB Voleybol Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası finalinde eski şampiyonlardan  Eczacıbaşı VitrA’yı  3-1 (22-25, 25-14, 25-19, 25-21) mağlup ederek altın madalyaya ulaştı.

Karşılaşma sonrası görüşler şöyleydi:

Eczacıbaşı VitrA kaptanı Kim Yeon-Koung: “Conegliano bugün iyi voleybol oynadı. Bu turnuvayı kazanmayı hak ettiler. Aslında, birinci ve ikinci setlerde iyi başlayamadık. Savunma ve blokta iyi değildik. Egonu’ya karşı iyi savunamadık ve gerçekten iyi oynadı. Savunmamız için büyük bir problem oldu. ”

Imoco Volley Conegliano antrenörü Daniele Santarelli: “Ekibimizin çok güçlü olduğunu bildiğimiz için çok mutluyuz. İlk sette baskı hissettik ancak ikinci sette oyunda bazı değişiklikler yaptık ve bir oyuncuyu değiştirdik. Takımdaki herkes çok iyi oynadı.

“Bu galibiyet için mutluyuz çünkü bu kulüp için yeni bir deneyim ve bunun için çok çalıştılar. Kulübün destekçilerine teşekkür etmek istiyoruz.

Imoco Volley Conegliano kaptanı Joanna Wolosz: “Ne Dünya Şampiyonası idi! Bu şampiyonayı kazanmak bizim hayalimizdi. Harika bir turnuvaydı. Başlangıçta gücümüzü gösterdik. Hedeflerimizden biri olan bu turnuvayı kazanabildiğimiz için memnunuz. Bunu hakettiğimizi düşünüyoruz. Oyuncularımız mükemmel oynadı. İlk sette sorunlar yaşadık, ikinci sette servisi zorlamaya çalıştık, blok ve savunmada çok başarılı olduk.

“Ekibimizle çok gurur duyuyorum çünkü tüm turnuva boyunca sahada 14 oyuncu ile oynadığımızı ve harika bir takım olduğumuzu gördük. Çalışanlarımıza destek için teşekkür etmek istiyoruz, böylece rakiplerimize karşı savaşmak için çok iyi bir hazırlık yapabildik. Bu bizim ilk Dünya Şampiyonluğumuz ve biz çok mutluyuz. Ayrıca hayranlarımıza teşekkür etmek istiyorum çünkü bizi desteklediler. İtalya’dan Çin’e kadar uzun bir yolculuktu, bu yüzden her zaman bizi neşelendirdikleri için onlara teşekkür etmek istiyorum. ”

 

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu