Plaj Voleybolu

Kimsenin Görmediği En İyi Plaj Voleybolu Maçları

Hala sezon öncesi, ama sosyal medyada tespit ettiğimiz gayri resmi oyunlardan bazıları harika olabilir.

Biliyoruz. Gstaad’daki pitoresk merkez sahada, Hamburg’daki Rothenbaum stadyumunda veya Viyana’daki Red Bull Beach Arena’da olsun, dünyanın en iyi plaj voleybol takımlarını Avrupa yazında fantastik mücadelede izlemek gibi bir şey yok.

Bu üç konumda da etrafınızdaki koltuklarda bulunan binlerce hayranla paylaşacağınız adrenalin hissi eşsizdir. Ancak yaza kadar beklemek istemiyorsanız, en üste şahit olmanın bir yolu olabilir ki bu seviyeli plaj voleybolu maçlarıdır ve daha samimi bir ortamda gerçekleşir.FIVB beach

Hâlâ sezon öncesi ve plaj voleybolu takımlarının yılın bu zamanında formlarını oluşturmanın yanı sıra yaptıkları tek şey bir çok maç oynuyor olmaları. Kuzey yarımkürede kışın sertleşmesiyle, Avrupa’dan plaj voleybolu takımları iyi eğitim koşulları için tüm dünyayı dolaşıyor ve hepsi kaçınılmaz olarak aynı yerlere gidiyor ve şimdiye kadarki en şaşırtıcı resmi olmayan maçlar için fırsat yaratıyor. Ve sadece birkaç kişi onları izliyor!

Doğru zamanda doğru yerde olursanız, şanslı gününüz olabilir. Otelinizden Rio de Janeiro’daki plaja doğru yürüdüğünüzü ve Brezilyalı yıldız Evandro Gonçalves ve Bruno Schmidt’in Letonya Aleksands Samoilovs ve Janis Smedins’i İtalyanlar Adrian Carambula ve Enrico Rossi izlediğiniz hayal edin. Bu olabilir.

Veya Tenerife, İspanya’da tatildeyken sabah yürüyüşünüz için erkenden uyanmak ve birbirinden sadece birkaç metre uzaklıktaki yerliler Adrian Gavira ve Pablo Herrera’nın Katarlı Cherif Samba ve Ahmed Tijan ve Alman yıldızları Laura Ludwig ve Maggie Kozuch ile karşı karşıya kaldığını görmek Çek Marketa Sluková ve Barbora Hermmanová ile puan kazanmak için mücadele ediyor. Gerçek görünmüyor, değil mi?

Bütün bunlar aslında son birkaç haftada oldu.

Bunlara Rio’daki Leblon plajında Samoilovs ve Smedins ile oynayan Evandro ve Bruno’yu ekleyebilirsiniz. Avrupalılar kısa süre önce yeni bir teknik direktör İtalyan Marco Solustri’yi açıkladı ve yaz mevsiminin mevsiminde çok çalışmak için Brezilya’ya gitti. Onlar oradayken, neden gezegendeki en iyi takımlardan biriyle pratik yapmıyorsunuz?

Ludwig ve Kozuch 2019’da Roma’da Dünya Turu Finalleri’ni kazandıklarında en yüksek puanı elde etmişlerdi. Biraz dinlendikten sonra tekrar kendilerini toplamak için  Tenerife’ye gittiler. Uygulamalarını yoğun tutmak istediler ve son birkaç yıldır dünyanın en iyi takımlarından birini oluşturan Sluková ve Hermmanová’dan daha iyi eğitim ortakları bulamazsınız değil mi?

Herrera ve Gavira kesinlikle Tenerife’de kendilerini evlerinde hissediyorlar, ancak erken dönem çalışmalarında Samba ve Tijan tarafından zorlandılar. Dünya Turu’nda yarışan en atletik takımlardan biri olan Katarlılar bir avuç ve kıdemli İspanyollara 2020’de çalışmalarına tam hızda başlaması için iyi bir neden verdi.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu