ManşetPlaj Voleybolu

King of the Court Geliyor

Koronovirüs pandemisinin patlak vermesinden bu yana Hollanda topraklarındaki ilk uluslararası spor etkinliği, 9-12 Eylül’de ‘King of the Court’ plaj voleybolu turnuvasının geri dönüşüyle Utrecht’teki Jaarbeursplein’de oynanacak.

Dünyanın en iyi erkek ve kadın plaj voleybolu takımları, Mart ayından bu yana ilk kez mücadele etmek için Hollanda’nın merkezindeki şehre seyahat edecekler. King of the Court FIVB ve Hollanda Voleybol Federasyonu ile işbirliği içinde spor etkinliği ajansı Sportworx ile birlikte organize edilecek.

FIVB Başkanı Dr Ary S. Graça F ° basın toplantısına görüntülü bir mesajla katıldı:
“FIVB adına, Sportworx’u birkaç yıldır King of the Court serisinde desteklediğimiz için mutluyuz.

“Bu zorlu zamanlarda, Hollanda’daki bu turnuva, küresel salgının başlangıcından bu yana ilk uluslararası FIVB onaylı yarışma olacak. Ayrıca organizatörlerin ve Hollanda hükümetinin etkinliğe ev sahipliği yapma çabalarını memnuniyetle karşılıyoruz. ”
Uluslararası plaj voleybolunun en son FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nda oynandığı son kez Mart ayı başında Katar, Doha’daki dört yıldızlı turnuvada yapıldı. O zamandan beri pandemi nedeniyle tüm turnuvalar iptal edildi veya ertelendi. Son aylarda Hollandalı ve yabancı ekipler sadece antrenman yapabildi.

Yenilikçi stadyum
Eylül ayında Jaarbeursplein üzerine bir stadyum inşa edilecek ve halk için yenilikçi bir alan sağlamanın yanı sıra sosyal mesafe kurallarını da garanti altına alacak.
Tüm stadyum, inşaat malzemelerinden yapılmış gökyüzü kutularından oluşur. Gökyüzü kutuları 2 ila maksimum 10 kişi için mevcuttur ve önceden rezerve edilir. Bu sayede yüzlerce seyirci en iyi plaj voleybolunun keyfini çıkarabilir.

Dünyanın en iyileri Utrecht’e geliyor
Etkinliğe dünyanın en iyi takımlarının katılması bekleniyor ve yakında açıklanacak Hollandalı üst düzey takımları.

King of the Court’a kadın ve erkeklerde toplam 30 ekip katılacak.

King of the Court nedir?
King of the Court, 2017’den beri var olan yeni bir plaj voleybolu çeşididir. Plaj voleybolu sahası bir kazanan taraf ve bir meydan okuma tarafına ayrılmıştır. Puanlar sadece kazananın tarafında olabilir. Oyun düzenli plaj voleybolu ile birçok farklılığa sahiptir. Örneğin, bir eleme yarışında zaman kuralları altında oynayan beş takım iki yerine aynı anda aktiftir.

Sportworx, 2018 yılında Utrecht, Antwerp, Hawaii ve California’da dört turnuvadan oluşan ilk uluslararası King of the Court turunu düzenledi.

Amaç, King of the Court’u yakın gelecekte bir Olimpik voleybol disiplini yapmaktır. Bu gelişme, Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin genç kuşakların hayal gücünü yakalayan yeni, hızlı tempolu sporları benimseme politikasına uyacaktır.

“Hem sporcular hem de seyirciler için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için spora yeni konseptler ve fikirler getirmeye devam edeceğiz.” Oyunculardan ve diğer tüm paydaşlardan şimdiye kadar aldığımız olumlu geri bildirimler dizinin önemini kanıtlıyor. King of the Court, sporculara çok heyecan verici ve rekabetçi bir rekabet formatında oynamaları için daha fazla fırsat sunuyor. ”

Anders Mol, bugünkü sunumunda “King of the Court’un Olimpiyatlarda da olmasını ve başka bir madalya için oynamanın çok eğlenceli olacağını umuyoruz.”dedi.
Christian Sorum, “King of the Court formatını gerçekten seviyoruz. Bu yeni bir trend ve sporun geleceği.” “‘Normal’ plaj voleybolunda bazı iyi rallileriniz var ve izlemesi eğlenceli. Ama King of the Court ile her zaman ralli var, her zaman. Hayranları ve oyuncuları olan atmosfer harika. Çok eğlenceli.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu