Plaj Voleybolu

King Of The Court ve COVID-19 Protokolleri

FIVB, Sportworx tarafından Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen King of the Court etkinliğinde Çek Cumhuriyeti’nden plaj voleybolu oyuncusu David Schweiner ve İsviçre’den Quentin Métral’in COVID-19 testinin pozitif çıktığını açıkladı.

FIVB, her iki oyuncunun da Ağustos ayındaki etkinlikten birkaç hafta önce COVID-19 için pozitif test yaptığını belirtiyor. Bununla birlikte, her ikisi de iyileşti, Hollanda’ya varışlarına yakın negatif test sonuçları üretti ve vardıklarında hiçbir semptom göstermedi. Bu nedenle, her iki oyuncu da turnuvaya katılabildi. Etkinlik hijyen protokolü gerekliliklerine göre, titiz sağlık ve güvenlik önlemlerinin bir parçası olarak turnuva içindeki herkesin COVID-19 için yerinde bir PCR testine girmesi gerekiyordu ve bu iki oyuncu pozitif çıktı.

Test sonuçlarının hemen ardından oyuncular turnuvadan çıkarıldı ve kendilerini izole etmeleri istendi. Takım arkadaşları da dahil olmak üzere yakın temas halinde oldukları kişiler izlendi ve ardından karantinaya alındı. Diğer tüm eylemler, yerel sağlık yetkilileri tarafından öngörülen yönergelere uygun olacak ve balonun içinde kalan oyuncular 11 Eylül Cuma sabahı tekrar test edildi. 

FIVB, Sportworx ve NEVOBO ile yakın temas halinde ve durumu yakından izliyor. Tüm katılımcıların güvenliğini ve refahını sağlamak için etkinlikte sıkı sağlık ve güvenlik önlemleri izlenmeye devam edilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu