ManşetRöportajSultanlar Ligi

‘Kız çocuklarının isteyip de yapamayacağı hiçbir şey yoktur’

İki sezondur Bolu Belediyespor forması giyen ve bu sezon Sigorta Shop Kadınlar Voleybol 1.Ligi’nde şampiyon olarak Sultanlar Ligi’ne yükselen Ceren Baysal, kulübü ile gelecek planlarını paylaştı:

1- Geçtiğimiz sezonun değerlendirilmesi sizce nasıl olmalı?

Sezon öncesi şampiyonluk parolası ile kurulmuş bir takımdık, antrenmanlara başladığımız günden beri hep hedefimize ulaşmak için çalıştık. Genç ve çalışkan bir ekip olmamız zor ve yoğun antrenman programlarına adapte olmamızı sağladı. Lig etabında ve yarı finallerde zorlu maçlar oynadık ve tüm bu zorluklar bizi finallere hazırladı. Final etabı ise tüm sezonun emeklerinin karşılığını aldığımız bir sahne oldu bizler için.

2- Bolu Belediyespor’a tarihindeki ve 30’uncu yaşında en büyük başarıyı yaşattınız. Nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bolu Belediyespor çok köklü ve değerli bir kulüp. Yıllardır Türkiye liglerinde mücadele eden, voleybola değer veren bir yapısı var ve bence Sultanlar ligini hak eden bir kulüp, bu başarının 30. yıla denk gelmiş olması ve bizlere nasip olması bizi ekstra sevindiren bir durum. Bolu Belediyespor Sultanlar Ligi’ne çok yakışacak .

3-Şampiyonluk kutlamaları Bolu’ya moral oldu. Tüm Bolu bu başarıyı yaşadı. Düşünceleriniz?

Bu sene tüm dünyayı sarsan pandemi sebebiyle hepimiz zor zamanlar geçirdik, taraftarımız tribünde olamadı ama desteklerini gerek sosyal medyada gerek sokakta hep hissettik. Kutlamalar hepimiz için moral oldu diyebilirim. Böyle coşkulu bir karşılama bizi çok sevindirdi ve ne kadar desteklendiğimizi bir kez daha görmüş, hissetmiş olduk. Bu vesile ile tüm taraftarlarımıza ve tüm Bolu halkına tekrar teşekkür ediyorum.

4- Sizce Bolu Voleybol kenti olabilir mi?

Kesinlikle olabileceğine inanıyorum. Başta bolu halkı ardından belediye başkanımız Sayın Tanju Özcan ve kulüp başkanımız Sayın Sinan Barut voleybolu seven ve destekleyen insanlar. Başarı için gereken tüm ortamı sağlayabildiklerini düşünüyorum. Bolu’nun voleybol kenti olmaması için hiç bir sebep yok.

5- Şimdi Bolu’da birçok kız çocuğumuz sizler gibi voleybolcu olmak istiyor tavsiyeleriniz?

Kız çocuklarının isteyip yapamayacağı hiçbir şey yok bence. Ailelerinin desteğini arkalarına alıp çok çalışmak başarıyı getirecektir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu