Köşe YazarlarıManşet

KKTC halkı voleybolcularına ağlıyor

Adıyaman’da düzenlenen Türkiye Okullararası Voleybol Şampiyonasına katılan ve ilk maçını kazanarak şampiyonluk yolunda ilk adımı atan Gazi Mağusa Türk Maarif Koleji (GMTMK) kız ve erkek voleybol takımlarının 28 voleybolcusu 6 Şubat’ta meydana gelen depremde enkaz altında kalmış ve maalesef tüm çabalara rağmen kurtarılamamıştı. Bu acı kayıp, KKTC’de ve ülkemizde derin bir üzüntü yaratmıştı.

KKTC Voleybol Federasyonu, voleybol camiasının ‘Şampiyon Melekler’ olarak andığı voleybol şehitleri için 8 Mart Çarşamba günü ‘Şampiyon Melekler Anı Gecesi’ düzenledi. Geceye Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kızı Ender Denktaş Vangöl, KKTC Voleybol Federasyonu Yönetim Kurulu ve şehit voleybolcuların aileleri katıldılar.

11.Rauf Denktaş Kupası Final maçlarında Vakıflar ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Erkek ve Kadın Takımları karşı karşıya geldiler. Gazi Mağusa Lala Mustafapaşa Spor Sarayı’nda Şampiyon Melekler anısına oynanan maçlar 1 dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Bir setlik anı maçı şeklinde oynanan finallerde skor 24-24’e geldiğinde müsabakalar sonlandırıldı. Müsabakaların ardından kupa töreninde göz yaşları sel oldu. Törende Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın kızı Ender Denktaş Vangöl kadın ve erkek takımı kaptanlarına 11. Rauf Denktaş Kupalarını takdim etti. Takım kaptanları ise aldıkları şampiyonluk kupalarını okul müzesine konmak üzere GMTMK Okul Müdürü Savaş Moralı ve Okul Aile Birliği Başkanı Osman Akın’ a teslim ettiler.

 


Kupaların takdim edilmesinin ardından alkışlar arasında Şampiyon Melekler anısına oyun alanına çiçekler atıldı.

Tören sonunda GMTMK Okul Müdürü bir konuşma yaparak Şampiyon Melekler Takımının her zaman yaşatılacağını, can kayıplarımıza sebep olanların adalet önünde gerekli cezaları alana kadar bu sürecin destek ve takipçisi olacaklarını ve KKTC devletinin de sonuna kadar bu olayın takipçisi olmaları gerektiğini dile getirdi. Moralı sözlerinin sonunda bu geceyi düzenleyen Voleybol Federasyonu yetkilileri ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da yaptığı konuşmada özel savcı ataması yapılan davanın takipçisi olacaklarını belirtti.

Anı gecesinde KKTC Voleybol Federasyonu Asbaşkanı Buran Atakan, GMTMK Müdürü Savaş Moralı ve Okul Aile Birliği Başkanı Osman Akın’a Şampiyon Melekler Takımı Anı formalarını takdim etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu