Avrupa

Kobzar Pozitif Düşünüyor

Igor Kobzar çok karizmatik bir oyuncu ve Rus pasör son zamanlarda Kuzbass KEMEROVO tarafından elde edilen tarihi başarılarda son derece etkili oldu. Sibirya takımı geçen yıl Rus ulusal ligindeki sansasyonel şampiyonlukla  ortaya çıktı ve bu sezon CEV Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez yer aldı.

“Mevcut koşullar altında, zamanımı bir şekilde faydalı olabilecek bir şekilde geçirmeye çalışıyorum. Sezon boyunca ve tatillerde aileyle kaliteli zaman geçirmek her zaman mümkün değildir, bu yüzden şimdi birlikte çok zaman geçiriyoruz. Tüm yarışmalara ara verildikten sonra memleketim Tyumen’e geri döndüm. Eşimin ebeveynlerinin bir yaz evi var, bu yüzden orada bazı işlerde ve bahçecilikte onlara yardım ediyoruz. Birlikte çalışıyoruz ve birbirimizle normalde olduğundan daha fazla konuşmak için zaman harcıyoruz ”diyor Kobzar.

Rusya Voleybol Federasyonu, Mart sonunda ulusal ligdeki play-off’ları iptal etmeye karar verdi, Lokomotiv NOVOSIBIRSK normal sezonun sonunda listenin zirvesinde olduğundan şampiyon kabul edildi. “Elbette şampiyonayı mantıksal sonucuna getirmenin imkansız hale gelmesinden dolayı üzüldük. Bence normal sezonda yaptığımızdan daha iyi performans gösterme şansımız oldu ama en büyük hayal kırıklığı, paha biçilemez bir deneyim kazanabileceğiniz en yoğun, ilginç, faydalı oyunlara karşı çıkamadığımızdır ”diye devam ediyor Igor.

Tokyo 2020 Olimpiyatları 2021 yazında gerçekleşecek ve Igor, Rio 2016’da Rus milli takımının formasını giydikten sonra ikinci kez Olimpiyatlarda yer alabilmeyi umuyor. “Oyunların ertelenmesinin doğru karar olduğunu düşünüyorum, çünkü birçok sporcu Olimpiyatlara gitmekten korkuyordu. Virüsün yaz aylarında kontrol altında olup olmayacağını bilmiyorduk ve hayranlar gitmekten daha da korkuyorlardı. Olimpiyatlar, sporun gerçek kutlaması olmayacaktı. Bu nedenle, bu mantıklı bir karardı ve bunun da ötesinde, Olimpiyat Oyunlarında bize gerçekten yardımcı olacak deneyim kazanmak ve hazırlamak için bir yılımız daha olacak ”diyor Igor.

“Olimpiyatlar, benim ve diğer birçok sporcu için en önemli turnuva. Rio’daki ilk Olimpiyatlarımda bunun bir rüyanın gerçekleşmesi olduğunu düşündüm. Şimdi, elbette, hırslarım büyüdü ve iyi bir performans göstermek ve iyi bir sonuç elde etmek istiyorum, ”diye devam ediyor Kobzar. “Şampiyonlar Ligi’nin durması gerektiğinden de üzgünüm, çünkü diğer liglerden güçlü takımlarla daha fazla uluslararası maç oynamak ve seviyemi ve gücümü test ederken kendimizi uluslararası sahnede kanıtlamak isterdim. Şampiyonlar Ligi’nin ayırt edici özelliği, tüm takımların güçlü olması ve hepsinin aynı kazanan zihin setine sahip olmasıdır. Bu yüzden Şampiyonlar Ligi’nde rekabet duygusu çok daha yoğun. İlk katılımımızda yarı finale yükselmek iyi bir sonuç ”diye ekliyor.

“Tüm taraftarlar, virüsleri daha fazla yaymamak için tavsiyeleri ihmal etmemeli ve yetkililere yardım etmemelisiniz. Salgın sırasında mümkün olduğunca izole ve evde kalın, arkadaşlarınızla ve akrabalarınızla bir araya gelmeyin ”dedi. “Açıkçası, herkese sağlık diliyorum ve bu zamanı faydalı bir şekilde geçirmenizi diliyorum – dairelerinizi temizleyin, zihninizi temizleyin, ailenizle verimli bir şekilde zaman geçirin. Bazen evde konuşmak için yeterli zamanımız yok, şimdi çok şey var. Bu nedenle, olumlu düşünmeniz ve bu zamandan en iyi şekilde yararlanmaya çalışmanız gerekiyor ”dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu