Efeler LigiLiglerManşet

Koca yürekli Paşa’dan büyüklerine ders gibi hareket

Son beş sezondur Efeler Ligi rüyası ile yanıp tutuşan ve bu sezon hedefine ulaşarak ‘Küçük Şehrin Büyük Hikayesi’ni gerçeğe dönüştüren AXA Sigorta Efeler Ligi’nin yeni ekibi Solhan Spor, bir anda kendini Türkiye’nin en üst ligindeki sorunlarla baş başa buldu.
Öncelikle maçların Solhan Spor Salonu’nda oynanamayacak olması kentte büyük bir hayal kırıklığı ve küskünlüğe yol açarken, Efeler Ligi’nin maddi standartlarının da çok yüksek olması sezon başı olmasına rağmen tüm Solhanlıları düşündürmeye başladı.
Geçen hafta içinde gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul ile Solhan Spor Kulübü Başkanlığına seçilen Anadolu Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Genel Başkanı Ziya Sözen ve yöneticiler Ankara’da oynanacak AXA Sigorta Erkekler Kupa Voley 1.Etap maçları öncesi takıma moral verme ve başarı dileklerini iletmek için geldikleri Ankara’da çeşitli ziyaretler ve toplantılar da yapmayı ihmal etmediler.
İşte bunlardan birine katılan 5 yaşındaki Solhanlı Paşa Aybek’in harçlıklarından biriktirdiği 110 lirayı Kulüp Başkanı Ziya Sözen’e takdim etmesi katılımcıları duygulandırdı.

Solhan Spor, gönüllerin takımı.
1 TL aidatla Efeler Ligi hayali kuranların takımı.
Her türlü zorluğa rağmen geldikleri kapıdan başka başka oyunlarla giremeyenlerin takımı.
Ama sonunda zoru başaran ve hayallerini gerçeğe dönüştürmeyi başaranların takımı.
En önemlisi; kendisi küçük, 5 yaşında ancak kocaman yürekli bir çocuğun bile derinden hissettiği aidiyetin takımı.
Ne diyelim?
Fahri hemşehrisi olduğum Solhan’ın Efeler Ligi’ndeki yolculuğunun bu güzel yürekli insanlar için devam edebilmesi için minik Paşa’nın bu büyük hareketi, tüm Bingöllülere, Solhanlılar ders olsun inşallah.
Teşekkürler Paşa Aybek, gözlerinden öperim yavrum…
Savaş Eskigülek
Fahri Solhanlı

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu