Genel Haberler

Kocaeli Hakem Toplantısına Aziz Yener Sürprizi

Kocaeli’de Merkez Hakem ve Gözlemciler Kurulu tarafından belirlenen konularla her ay düzenli olarak gerçekleştirilen Aylık Hakem ve Gözlemci Seminerlerinden Ocak ayı oturumu online olarak gerçekleştirildi.

Kocaeli voleybol hakemlerinin ve gözlemcileri ile saha müdürlerinin katıldığı toplantıya MHGK Başkanı Aziz Yener’in sürpriz yaparak katılması heyecan yarattı. Aziz Yener’in açılış konuşması ile özellikle İl Hakemleri kendilerine sorulacak sorular nedeniyle stresli anlar yaşasalar da online toplantı keyifli bir şekilde devam etti.

Seminer konusu olan Uluslararası Voleybol Oyun Kuralları’ndan 7. Kural olan Oyunun Yapısı hakkındaki sunuma geçmeden önce açıklamalarda bulunan Aziz Yener, yeni yıl sebebiyle iyi dileklerini ifade etti.  Yener daha sonra maçlarda karşılaşılan bazı durumlar ve uygulama hataları hakkında bilgiler verdi.

Ayın konusu olan Oyunun Yapısı konusu, Merkez Hakem ve Gözlemci Kurulu’nun hazırladığı eğitim videoların Ulusal Voleybol Hakemi Serap Kuka’nın operatörlüğünde gösterildi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu