Dünya

Kolombiya Kadın Milli Takımı FIVB Koçluk Desteğinden Yararlanıyor

Kolombiya Voleybol Federasyonu, kadın milli takımının FIVB Dünya Sıralamasında yükselmesi ve sahada mükemmel performanslar sergilemesi sonucunda, FIVB Koçluk Desteğinden yararlanan federasyonlardan birisi.
Kolombiya, 2020 ve 2021’de 12 aylık koçluk desteği aldı ve o zamandan beri dünya sıralamasında Ocak 2019’daki 29. sıradan 21 Eylül 2021 itibariyle 16. sıraya yükseldiğini gördü. Ayrıca 2021 CSV Kadınlar Voleybol Şampiyonası’nda ikinci oldu ve takım ilk şampiyonluğunu elde etti.
Brezilya’dan Baş Antrenör Antonio Rizola Neto liderliğindeki proje, profesyonel koçların tabanını genişletmeye yardımcı olmaya odaklandı. 2020’den önce takım, 2018’de FIVB Projeler Platformu’ndan 100 voleybol ve 2017’de yeni bir Gerflor zemini aldı.
Kolombiya Voleybol Federasyonu Başkanı Nestor Raul Useche Perea bu durumdan oldukça memnun:
“FIVB tarafından sağlanan koçluk desteği ve Baş Antrenör Antonio Rizola Neto’nun bu göreve atanmasından çok memnun olduk. Bu proje dört yıl önce Antonio’nun Kolombiya kadın milli takımının oyuncularıyla olimpiyat döngüsü sırasında yeni bir işe başlamak için Kolombiya’ya gelmesiyle başladı.
“ Sporcularımızın hepsi en iyi oyuncular olabileceğine ve hayallerini gerçekleştirebileceğine gerçekten inanıyor. Artık bu inancın sonuçlarını görebiliyoruz ve kendimizi çok minnettar ve mutlu hissediyoruz. FIVB’ye ve Başkan Dr. Ary S. Graça Fᵒ’ye bize inandıkları ve destek oldukları için tekrar teşekkür ederiz. Bu zafer ancak onların inanılmaz desteğiyle mümkün oldu.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu