Genel HaberlerManşet

Konfederasyonun Üçüncü Ayağı da Resmen Kuruldu

Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu önderliğinde bir süredir devam eden Konfederasyon kurma çalışmalarında sona gelindi.

Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Federasyonu’nuın ardından Doğu ve Güneydoğu Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu kurulmuş ve konfederasyon olma yolunda gerekn 3. federasyon çalışmalarına başlanmıştı.

Yapılan çalışmaların ardından üçüncü federasyon olarak Karadeniz Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu’nun kuruluşu 19 Aralık 2019 tarihinde Ordu Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi ve Konfederasyon oluşumu için gereken sayıya ulaşıldı.

Karadeniz Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu’nu kurucuları arasında Ömer AŞIKOĞLU (Anadolu VHGD), Erdem AKSU (Ordu VHGD), Furkan SALDUZ (Malatya VHGD), Cengiz COŞKUN (Samsun VHGD) ve Atilla AYVAZ (Gümüşhane VHGD) yer alırken, düzenlen toplantıya Ordu Voleybol İl Temsilcisi Kemal CEBECİ, VHGF Yönetim Kurulu Üyesi Nazmi YAŞAR, Malatya VHGD As Başkanı Özgür ÖZ katıldı.

Voleybol Aktüel olarak, öncelikle Karadeniz Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Federasyonu’nun ve gerekli teknilk şartları tamamlayarak kuruluş aşamasına geçilen Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Konfederasyonu’nun hayırlı ve verimli olmasını diliyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu