Avrupa

Koronavirüs Kardeşleri Ayırdı

Şu anda koronavirüs salgını sonrasında ayrılsalar da, Portekiz’in en iyi voleybolcuları olan Alexandre ve Marco Ferreira kardeşler, hayatın normale dönmesini dört gözle bekliyorlar!

Ferreira kardeşler şu anda birbirlerinden 5.000 km uzakta ve Portekiz’deki evlerinden binlerce kilometre uzakta yaşıyorlar. Marco Ferreira, şu anda sıralamada üçüncü sırada yer alan Al-Rayyan için oynuyor ve bu yüzden hala Katar ulusal ligindeki unvan için mücadele ediyor. Şu anda 500 vaka bulunan ve bugüne kadar bildirilmiş ölümleri olmayan Katar, tüm spor faaliyetlerini askıya aldı.

Bu sıkıntılar karşısındaki Portekizli, mevcut zorluklarla yüzleşerek ve çok esneklik ve kararlılık göstererek sahada öne çıkaran özellikleri göstermeye devam ediyor.

“Dünyaya yayılan salgın hastalığın neden olduğu bu benzeri görülmemiş durumla birlikte, günlük yaşamımdaki değişiklikler ihtiyati ve karantina önlemlerinden kaynaklanıyor” diyor. “Daha fazla bildirime ve resmi bilgiye kadar hala Doha’dayım ve tüm spor faaliyetleri askıya alındığında sadece evde kalıyorum. Sosyal temastan kaçınırım ve sadece süpermarkette alışveriş yapmak için evi terk ederim. Zindeliğimi korumak için fiziksel bir plan izleyerek evde antrenman yapıyorum. Beni en çok endişelendiren şey aileme ne zaman veya nasıl döneceğimi bilmiyor olmam. Gelecek zamanlar, bugün çok az görülen bir şey olan yansıma ve dayanışma olacak. Sabır ve anlayış alacaktır. Sizi güvene ve inanca sahip olmaya davet ediyorum, çünkü her şey normale dönecek. ”

Avrupa’da, pandemiden daha fazla etkilenmesine rağmen, durum benzer. Alexandre Ferreira, Aluron Virtu CMC Zawiercie forması ile Polonya Ligi’nde en iyi noktalar için savaştı, ancak sonunda 10. sıraya indi.

PlusLiga’nın durmasıyla yüz yüze gelen Portekiz milli takımının kaptanı, boşa harcanan işleri görmekten ötürü hayal kırıklığına uğradı, ancak en önemli şeyin ‘hayat kurtarmak’ olduğuna dikkat çekiyor.

“Hâlâ ligin geri kalanına ne olacağına dair nihai kararı bekliyoruz. O zamana kadar evdeyiz ve belirli bir fiziksel çalışma planını takip ediyoruz. Tüm bu süre boyunca içeride kalmak kolay olmadı, esas olarak ailemden ve arkadaşlarımdan uzakta, ama şu anda, benim ve herkesin seyahat etmeden önce sakinleşmesini beklemesi daha güvenli olacak. Dahası, Polonya’nın şimdilik diğer Avrupa ülkelerine kıyasla [774 enfekte ve 9 ölü] fazla vakası yok. En çarpıcı şey, çoğu kulüp, oyuncu, son aşamanın, her gün için çalıştığımız sonuçlar için her şeyin çok hızlı bir şekilde nasıl değişebileceğini görmektir … ve aniden her şeyin bir etkisi olmayacaktır, ancak en önemli şey hayatlarını kurtarmak ve insanların sağlığına bakmak ! Dedikleri gibi, ‘İyilik için gelen kötüler var’! Ben de öyle umuyorum.”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu