Dünya

Kosheleva 10 Yıl Önceki Dünya Şampiyonluğunu Anlatıyor

Rusya’nın en büyük voleybol yıldızlarından biri olan Tatyana Kosheleva, Japonya’daki 2010 FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Şampiyonası’nın ömür boyu anılarından bahsetti.

“On yıl ? Bu kadar zamanın geçtiğine bile inanamıyorum! Bu tür olaylar unutulmuyor ve bir ömür boyu kişinin hafızasında kalıyor, ”dedi 31 yaşındaki forvet RIA Novosti’ye.

“Ekibimiz özeldi: güçlü, birleşik ve çok çalışkan. Antrenör Vladimir Kuzyutkin’i dinledik, ona inandık ve en önemlisi de birbirimize inandık. Bu ekibin ana nitelikleri disiplin ve günlük çalışmalarımıza saygı idi. ”

14 Kasım 2010 daki dramatik finalde, Rusya iki kez geriye düştüğü maçı Brezilya’ya karşı 3-2 kazanmıştı.

“Koç Kuzyutkin kesinlikle sakin görünüyordu. Sesini asla yükseltmedi. Eminim içeride yanıyordu, ama bize sadece güven verdi, ”diye hatırlıyor Kosheleva. “Turnuvaya hazırlanırken bize ne kadar süper bir ekip olduğumuzu, en iyi ve en yetenekli olduğumuzu ve forvetlerimizin ne kadar güçlü olduğunu anlatmaya devam etti. Ama asıl mesele sistemi takip etmekti. O kadar emin olduğumu hatırlıyorum ki en kritik anlarda bile muzaffer olacağımızı biliyordum. Benim derin inancım, bir koçun çalışmasının sadece yüksek kaliteli yapıcı eğitimde değil, aynı zamanda saha dışında da olmasıdır. ”

Hücumdaki % 53,88’lik yüzdesi genç Rus oyuncuyu en iyi hücumcular Dünya Şampiyonası tablosuna soktu ve o sırada sadece 21 yaşında olan Tatyana için çok duygusal bir an olan turnuvanın En İyi Smaçörü ödülünü aldı.

“Her şey benim için ilk kez oldu. Dünyanın dört bir yanından gelen rakipler, atmosfer ve hayranların sevgisi!” dedi Kosheleva. “Yıllar sonra, takımımızın ne kadar büyük bir başarı elde ettiğini fark ettim. O zamanlar kendi kendime eleştirdim, finalden sonra bile hatalarımı düşündüm ve zaferin tadını çıkarmadım. Ne garip! Tüm şampiyonanın en iyi smaçörüydüm ve performansımdan neden tam olarak memnun olmadığımı hala cevaplayamıyorum. Ancak genel olarak altın madalya ve bireysel ödül kazanmak inanılmaz bir duygu. ”

Dünya Şampiyonası altını Kosheleva’nın milli takım kariyerinin en önemli olayıydı. Milli takım kariyeri boyunca 151 kez milli oldu ve 2.148 sayı üretti. Ayrıca 1.91m uzunluğundaki voleybolcu, 2 Avrupa Şampiyonluğu (İkisinde de MVP), 2 FIVB Dünya Grand Prix madalyası ve sayısız bireysel ödül kazandı.

“O kadar olaylı ve zorlu bir spor kariyeri yaşadım ki, her madalya ve bireysel ödülüm harika bir test ve çok çalışmayı temsil ediyor. Bu yüzden hepsine eşit değer veriyorum ”dedi.

Kosheleva’nın başarılı kulüp kariyeri, FIVB Voleybol Kadınlar Kulübü Dünya Şampiyonalarından bir altın ve bir gümüş madalya içeriyor. Dinamo Krasnodar ile iki kez CEV Cup ve 2015 Kulüpler Dünya Şampiyonası’nda gümüş madalya sonrasında genellikle Rus takımları için yarışmayı tercih eden Rus oyuncularının çoğunun aksine kariyerine yurt dışında devam etmeyi seçti. İlk yabancı kulübü Eczacıbaşı VitrA ile Manila 2016’da dünyanın zirvesine ulaştı. O zamandan beri Rusya’ya dönmeden ve 2020’nin başlarında Lokomotiv Kaliningrad’a katılmadan önce Türkiye, Brezilya, İtalya ve Çin’den kulüplerde oynadı.

“Dünyanın en iyi takımları için inanılmaz bir deneyim yaşadım Yaşam deneyimi, yeni arkadaşlar ve temaslar, farklı kültürler … Bunların hepsini tek bir yerde bulamazsınız. Bir kişi ve bir profesyonel olarak büyüdüğümü hissediyorum. Şimdi akıcı bir şekilde İngilizce konuşabiliyorum ve biraz Portekizce biliyorum. Evde oynamak için kalmış olsaydım neredeyse tüm bunları başarabilirdim. Bu anlamda kendimle gurur duyuyorum ve başkalarına örnek olmaya çalışıyorum. Hareket hayattır. Konfor alanınızı terk etmekten korkmayın! ” Kosheleva yorum yaptı.

Rusya’daki kulüp sezonunun bitiminden sonra Lokomotiv, iki kez Olimpiyatlarda yer alan oyuncunun kulüpten ayrılacağını duyurdu.

“Pandemi yüzünden planlarım değişiyor ve bunları başarabilecek miyim emin değilim. Bunun ne kadar süreceğini bilmiyorum ”dedi. “Teklifleri düşünüyorum, ekibin ve hedeflerin hırslarımla eşleştiği bir ülke seçeceğim.”

Kosheleva ayrıca birkaç ay önce başlattığı kendi YouTube kanalını daha da geliştirmeyi planlıyor.

“Mesleğimizin iç yaşamını göstermek için mücadele ettim. Kanalı hem kalite hem de içerikte uygulamak ve daha yüksek bir seviyeye getirmek istediğim birçok yeni fikrim var. Sürprizler hazırlıyorum. Ben her zaman yorumları okurum. Benim için insanların tepkisi önemlidir. Sonuçta, destekçilerim ve voleybol hayranlarım için hepsi bu. ”

Tatyana Kosheleva, vatandaşları arasında Lyubov Sokolova’ya, Hırvatistan’ın Natasa Osmokrovic ve Brezilya’nın Walewska Oliveira’sına her zaman hayran kaldığına dikkat çekti. Birlikte oynadığı sporcuların rüya takımını seçmesi istendiğinde, Tijana Boskoviç’in karşısında, smaçörler Fernanda Garay ve Lyubov Sokolova, orta oyuncular Thaisa ve Foluke Akinradewo ve libero Anna Malova’nın dışında pasör Maja Ognjenovic var.

“Kendim böyle bir takımda oynamak isterdim!” o ekledi. “Kariyerim boyunca birkaç nesil seçkin oyuncularla temas ettiğim için şanslıydım.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
404 Not Found

404

Not Found

The resource requested could not be found on this server!


Proudly powered by LiteSpeed Web Server

Please be advised that LiteSpeed Technologies Inc. is not a web hosting company and, as such, has no control over content found on this site.