Dünya

Kosheleva Yeni Rekor Peşinde

Çin’in Guangdong Evergrande voleybol kulübü, altı yıllık bir aradan sonra FIVB Voleybol Bayanlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’na tekrar dönüyor. Şimdi kadrosunda bu turnuvada iki kez En İyi Pasör Çaprazı olarak seçilmiş bulunan Tatiana Kosheleva yer alıyor.

Kosheleva, başka bir tecrübeli oyuncu, Dobriana Rabadzhieva ile birlikte, Çin kulübünün FIVB Voleybol Bayanlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’nda ana silahları olacak.

Rus pasör çaprazı, 2017 sezonunda geçirdiği diz sakatlığından sonra iyileşiyor. Bundan sonra Brezilya ve İtalya’da oynadı ve 30 yaşındaki Kosheleva yeni ekibiyle mücadeleye hazır olduğunu düşünüyor.

“Benim için herhangi bir turnuva her zaman zor bir iştir ve her zaman kazanan olma arzusuna sahipsindir. Ancak, bu turnuvanın özel olacağını biliyorum. Diz sakatlığımın üzerinden bir buçuk yıldan biraz fazla bir süre geçti. Gücümü yeniden toplamak için çok çalıştım ve sonunda kendimi harika hissediyorum. Bu yüzden her gün oyunun, ekibimin, atmosferin tadını çıkarmaya çalışıyorum. Kosheleva, “İyi sonuçların geleceğinden eminim” dedi.

“Bu sezon, Kadınlar Dünya Kulüpler Şampiyonası’ndaki tüm takımların birinci sınıf olduğu doğru. Bu benim ve ekibim için her gün daha fazla çalışmak için büyük bir motivasyon. Aynı zamanda büyük bir motivasyon çünkü bu turnuvada kulübümüz Evergrande’yi olağanüstü bir şekilde temsil etmek istiyoruz ve şampiyonayı büyük bir beklenti ve heyecanla bekliyorum. ”

Evergrande antrenörü Yan Fang, Kosheleva ve Rabadzhieva ile birlikte hücumda lider konumda.

“Takım geçen yıl Çin Voleybol Ligi’nde yedinci oldu ve umarım Kosheleva ile Rabadzhieva takımın her maçı iyi oynamasına öncülük edebilir. Takımın hedefi her maçı iyi oynamak ”dedi antrenör Yan.

“Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonası’nın birçok güçlü ekiple üst düzey bir rekabete sahne olacağını biliyoruz. Bu yüzden tecrübe kazanmaya ve bu takımlara karşı boşlukları bulmaya çalışacağız. Bizim tarafımızdan, ekibin avantajının hepimizin bir takım gibi motive olduğumuz olduğunu söyleyebilirim. Hepimiz bu turnuvada iyi oynamak istiyoruz. Hala düzeltmemiz gereken birçok eksiklik var ama hepimiz bu turnuvada rekabet etmeye istekliyiz. ”

Kosheleva, performansın şu anda ekibi için her şey olduğunu kabul ediyor ama takipçilerinin verdiği büyük destekle konsantre oluyor ve pozitif kalıyor.

“Takımımın Çin Ligi’nde iyi performans göstermesi önemlidir, çünkü şu anda devam ediyor ve şu anda odaklandığımız şey bu. Ancak bu Kadınlar Kulüpler Dünya Şampiyonasını dört gözle beklememizi engellemiyor ”dedi.

“Tüm takipçilerim için minnettarım. Onlar dünyanın en iyi hayranları. Her zaman onların desteğini hissediyorum ve bu bana güç veriyor. Bu yüzden takımımı desteklemelerini ve maçlarımızı takip etmelerini istiyorum. ”

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu