Avrupa

Kovac Ve Terzic’ten Çevrimiçi Dersler

Sırbistan Voleybol Federasyonu (VFS), Sırbistan Voleybol Antrenörleri Derneği (UOTS) ile işbirliği içinde, bu hafta Banka Poštanska Štedionica Süper Liginde mücadele eden takımlardan antrenörler ve istatistikçiler için bir dizi çevrimiçi konferans verdi. Bu girişim ile VFS ve UOTS, koronavirüs pandemisi nedeniyle Sırbistan’da ilan edilen olağanüstü hal sırasında mevcut fırsatları optimize etmek istiyor.

EuroVolley 2019’da altın madalya kazanan erkekler milli takımının koçu Slobodan Kovac bu tür ilk konferansı Çarşamba akşamı “rakibin pasörünün analitik işlemesi ve istatistiksel analizi” konulu ilk konferansı verdi. İki buçuk saat süren oturumu, ‘sanal katılımcılar’ tarafından sorulan 40 kadar soru ile 90 kadar koç izledi.

Son dünya şampiyonu ve iki kez Avrupa Şampiyonu olmuş olan kadın milli takımının koçu Zoran Terzic, bir sonraki konferansı Cuma öğleden sonra “Blok ve mola aşaması” konusunda verdi.

Erkek milli takımının istatistikçisi olan Milan Simojloviç, önümüzdeki sezonun başlangıcında “sezon sonunda genel istatistikler ve gelecek sezon için parametreleri belirleme ve sezon bittikten sonra eğitimde yardım” konularını ele aldı.

Büyük ilgi ve çevrimiçi kurslara katılmasına izin verilen sınırlı sayıda insan nedeniyle, Sırbistan Voleybol Federasyonu, sporla ilgili herkesin faydaları için önümüzdeki üç hafta boyunca resmi YouTube kanalında her üç dersi de yayınlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu