Köşe YazarlarıManşet

Küçük Şehirde Dünyalar Buluştu

Merhaba Sevgili Voleybol Aktüel takipçileri,

Geçen hafta İzmir’in şirin ilçesi Dikili’de Dünyalar buluştu!
Neden mi söz ediyorum?

Ülkemizde 10 yıl aradan sonra ilk defa yaş altı plaj voleybolu dünya şampiyonası gerçekleşti.

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dikili Belediyesi ve Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) iş birliğiyle Southwest Sports (SWS) Gürsel Yeşiltaş tarafından organize edilen FIVB 19 Yaş Altı Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası organizasyonu 43 ülkeden 102 takım ağırladı.
Beş gün süren organizasyon görülmeye değerdi. Değerdi diyorum çünkü az önce de söylediğim gibi Türkiye’de uzun zaman sonra bir ilkti . Bu nedenle Dikili Belediyesi bu organizasyona aylar öncesinden titizlikle hazırlanmış, sahalar kurulmuş, tribünler düzenlenmiş ve FIVB’nin istediği her şeyi yerine getirmişti.
Tabi burada Türkiye Voleybol Federasyonun , İzmir Büyük Şehir Belediyesi’nin ve Southwest Sports (SWS) organizasyonunun elini taşın altına koyan değerli çalışanlarını da söylemeden geçemeyiz.
Beş gün boyunca Dikili halkı, çevre illerden gelen voleybol severler tribünlerde hiç boş yer bırakmadılar.
Organizasyonun tüm paydaşları adına teşekkür ediyoruz.

102 takım, 204 sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne alan bu muhteşem şölende 16 uluslararası plaj voleybolu hakemi, bunların dördü ülkemizden Sevilay Gezer Boyacı, Hacı Anar, Mert Mahmut Güngör ve Selin Güçlü ile 24 çizgi ve masa hakemi görev aldı.
Ayrıca Türkiye Voleybol Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Hakan Gürsu ve MHGK Üyesi Nükhet Dikmen organizasyonda gözlemcilik yaptılar.
Aslında en büyük teşekkür bu organizasyona emek veren bir kısım var ki gönüllüler, top toplayıcılar, gel bericiler  (ellerindeki aparatla kumları düzelten görevliler) sıcak havada sahalarda hiç aksaklık yaşatmadan maçlara büyük destek verdiler.
Şimdi kendisinden bahsetmesem çok kızacak. Organizasyonların sahadaki sesi Cem Severoğlu… O’nun için ne söylenebilir ki? Hiç susmadan 5 gün maçları Türkçe ve İngilizce olarak gelen konuklara anlattı. Yüreğine sağlık güzel kardeşim.
Ve tabi en büyük teşekkürlerden biri de Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj ve Kar Voleybolu Yönetmeni sevgili kardeşim dostum Oğuz Değirmenci’ye. Bu yıl rekor organizasyona imza atan sevgili Oğuz, yazdığı ‘Tüm Yönleriyle Plaj Voleybolu’ isimli kitabının da İngilizce tanıtımını yaptı. Katılımcıların büyük ilgisine uğrayan kitap standında imza kuyrukları oluştu. Ayrıca aramızda kalsın, eşi Anya 6 aylık hamile! Şimdiden kendilerini tebrik eder evlatlarını kucaklarına sağlıkla almalarını temenni ederiz.

Ve gelelim malum kişiye! Bu organizasyonu ülkemize getiren Southwest Sports (SWS) CEO su Gürsel Yeşiltaş’a. Kendisi hakkında ne söyleyebilirim bilemiyorum ama  sevenlerinin kendisi için güzel bir sözü var: Koca Yürekli Dev Adam…
Bu organizasyonla ilgili beni kırmayıp siz değerli takipçilerimiz için sevgili arkadaşım Başak Koç Gürsel Yeşiltaş’la bir röportaj yaptı.
Sizleri bu güzel röportaj ile baş başa bırakırken bir sonraki yazımda görüşmek üzere hoşça kalın, sağlıkla kalın Voleybol Aktüelde kalın…

Saygılarımla,

Ufuk GÜNESEN

Voleybol Aktüel Yazarı

Her Yerde Voleybol Platformu Başkanı

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu