Genel Haberler

Küresel Sağlık Krizine Rağmen Voleybola İlgi Azalmadı

Voleybol faaliyetleri, Coronavirüs salgını zamanlarında bile durmadı ve Avrupa Voleybol ailesinin üyeleri, 28 Ulusal takımı temsil eden 47  takımın yer aldığı bir anketin ortaya çıkardığı gibi, açıkça 2021 sezonunu dört gözle bekliyorlar. Federasyonlar, CEV Avrupa Ligi’nin bir sonraki şampiyonasına katılmakla ilgilendiklerini ifade ettiler!

Rakamlar, özellikle küresel sağlık krizinin getirdiği genel belirsizlik ortamını bildiğinden, gerçekten dikkate değer. Avrupa Voleybol ailesi, her şeye rağmen mücadele etmek ve Voleybol faaliyetlerinin Coronavirüs zamanlarında bile gelişmeye devam etmesini sağlamak için büyük bir direnç ve kararlılık göstermeye devam ediyor.

CEV, önümüzdeki yılki Avrupa Ligi’nin yarışma formatını tanımlamak için şimdi tüm Ulusal Federasyonlarla birlikte çalışacak. Salgının patlak vermesinin ardından 2020 sezonu iptal edildiğinde, birçok takım şimdi büyümeleri ve gelişmeleri için etkili olduğu kanıtlanmış bir yarışmaya katılmak için sahaya geri dönmeyi dört gözle bekliyor – ve en önemli Voleybol vurgusu için hazırlıklarına yardımcı olacak.

Alt sıradaki milli takımlar için en üst düzey Altın Lig ve Gümüş Lig’i içeren Avrupa Ligi, oyunculara iyi rakiplere karşı oynama fırsatı sunacak ve ayrıca FIVB’nin 2021’de gerçekleştireceği organizasyonda rekabet edecek bir yer için mücadele edecekler. Nihai kazananlar, elit Voleybol Milletler Ligi’ne katılma hakkını elde edecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu