Genel Haberler

Kuzey İrlanda Voleybolu COVID-19’a Endeksli

Mart ayında, koronavirüs pandemisinin patlak vermesi, voleybol topluluğu da dahil olmak üzere tüm dünyayı durdurmuştu. Maçlar durdu, antrenman sona erdi ve oyuncular yeni virüsün yayılmasını durdurmak için sevdikleri sporu bırakmak zorunda kaldılar, ancak herkesin değişen zamanlara nasıl uyum sağladığını görmek harikaydı. Kuzey İrlanda’da, ulusal takımlar birbirleri için eğlenceli etkinliler yarattılar ve Zoom aracılığıyla haftalık fitness derslerine katılmaya devam ettiler.

Son zamanlarda kısıtlamalar hafifledi, 30 kişiye kadar açık havada buluşulmasına izin verildi, bu da bazı eğitimlerin dolayısı ile Plaj Voleybolu’nun yeniden başlaması anlamına geldi.

Son iki hafta boyunca, milli takımlar eğitime güvenli bir şekilde dönmeyi planlamakla meşguldü. Kadınların milli takım üyeleri, teknik direktör Stephen McKeown ile Belfast’taki çim sahalarında eğitim almak için sekiz kişilik küçük gruplar halinde bir araya geldi ve program minimum oyuncularla maksimum antrenmana izin vermek için birkaç akşam düzenledi. Bu nedenle, her oyuncu her seferinde aynı grupla hafta boyunca üç antrenman toplantısına katılmış, böylece oyuncularla teması en aza indirmiştir.

Küçük kızlar ve gelişim oyuncuları benzer bir protokol izledi ve dört gün boyunca Portadown’daki plaj sahalarında antrenörleri Karl Gale ile küçük gruplarla eğitim aldı.

Mutabık kalınan prosedürlere göre, oyuncuların ateşleri her seanstan önce ve sonra ölçüldü. Ayrıca, eller dezenfekte edildi ve tüm ekipmanlar uygulamalar arasında temizlendi. Güvenlik ve sosyal mesafe önlemlerini korurken ekiplerin birlikte oynadığını ve birlikte çalıştıklarını görmek harikaydı.

Plaj Voleybolu geçen Perşembe günü Portrush’ta küçük bir karma çift turnuvasıyla yeniden başladı. Üç havuza izin veren turnuvaya 11 takımın ardından Kupa ve Tabak yarışması katıldı. Oyuncular bir kez daha ellerinizi ve ekipmanlarını düzenli olarak temizlemeye teşvik edildi ve bu da oyunu mümkün olduğunca güvenli tuttu. Voleybol için çok tanıdık yüzleri sahilde görmek çok güzeldi.

Bu yönergeleri izleyerek bu hafta sonu Portrush’ta tek cinsiyetli bir Plaj Voleybolu turnuvası düzenlenecek. Kuzey İrlanda Voleybolu, aktivitelerin yaz boyunca devam edebileceğini ve kısıtlamaların daha da kolaylaşacağını umarak daha fazla oyuncunun katılmasını umuyor.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu