1. LigKadınlarLigler

Kuzeyboru adım adım geliyor

Kuzeyboru: 3 – Mardin BŞB Başakspor: 0
Salon: TVF Cengiz Göllü Voleybol Salonu
Hakemler: Barış Karakoyun, Melike Erol Özkan
Setler: 25-18, 25-12, 25-22
Süre: 90 Dakika (30, 28, 32)

Kuzeyboru: Metea İkic, Neslişah Durgun, Duygu Üçdağ, Gizem Tuğrul, Merve Çepni, Dajana Boskovic (Dilek Kınık/ libero, Ceyda Aktaş, Duygu Ertaş, Hazal Şener)

Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor: Defne Tokol, Anna Dovhopoliuk, Ayşe Gürel, Esma Turgut, Nergis Özcan (Özlem Güven-Gamze Serbestler/ libero, Asena Şeyli, Esra Betül Çetin, Gülşah Deniz)

Türkiye Kadınlar Voleybol 1. Ligi Yarı Final etabı Bursa Cengiz Göllü Voleybol Salonu’nda günün ikinci maçında Kuzeyboru-Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor karı karşıya geldi. Aksaray temsilcisi rakibini 3-0 yenerek iddiasını ortayla koydu.

İlk sete iyi başlayan Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor oldu ve Paredes’in hücumlarıyla 4-2 öne geçti. Daha sonra Kuzeyboru toparlandı ve Boskoviç, Nesliah’ın hücumlarıyla teknik molayı 12-8 önde geçti. Aksaray temsilcisi zaman zaman zorlanmasına karın son bölüme 20-17 önde girdi ve seti 25-18 kazanarak 1-0 öne geçti.

İkinci sete hızlı giren Kuzeyboru 4-1 öne geçti. Matea ile sayı üreten Aksaray ekibi rakibi karşısında savunmadan da iyi toplar çıkartınca, teknik molayı 12-5 önde girdi. Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor rakibi karşısında zaman zaman dirense de aradaki farkı kapatamadı: 18-9 Son bölüme 20-11 önde giren Aksaray temsilcisi seti 25-12 kazanarak 2-0 öne geçti.

Üçüncü sete iyi başlayan Kuzeyboru oldu ve 3-0 öne geçti. Mardin Büyükşehir Belediye Başakspor Ayşe Gürel’in hücum ve bloklarıyla rakibi yakalamayı başardı: 3-3 Aksaray ekibi 7-3 öne geçmesine karşın Mardin temsilcisi rakibini bir kez daha yakaladı: 7-7 Matea’nın blokları Boksovic’in ace olan servisleri ile Aksaray ekibi teknik molayı 12-9 önde geçti. Kuzeyboru aradaki farkı korudu ve son bölüme 20-17 önde girdi. Son anlarda Mardin ekibi farkı eritmeyi başardı: 23-22 Esma’nın dışarıya attığı top sonrasında Kuzeyboru seti 25-22 karşılaşmayı ise 3-0 kazandı.

Haber ve Fotoğraf: Tekin Ateşnal

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kuzeyborulu kızlar ve antrenörlerde ilk defa buralarda olmanın tedirginliği ve ürkekliği vardı. Smaçör Gizem ve Ikic rölantide oynadı, özellikle Gizem’in daha iyi manşet alıp daha çok top öldürmesi gerekir. Boskovic’inde bu takımın pasör çaprazı skor gücü olduğunu hatırlayarak formunu yükseltmesi lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu