CEVManşetRöportaj

Laura Heyrman: ”Bu oyun için hazırız.”

CEV Şampiyonlar Ligi yarı final ilk maçında Eczacıbaşı Dynavit, İtalya ekibi Igor Gorgonzola Novara’yla 5 Nisan Çarşamba günü deplasmanda karşılaşacak. Pala Igor Gorgonzola’da oynanacak karşılaşma TSİ ile saat 20.00’de başlayacak.

Eczacıbaşı Dynavit orta oyuncusu Laura Heyrman TRT Spor Yıldız mikrofonlarına maç öncesi değerlendirmesinde bulundu:

TRT Yıldız Spor: Son 4 takımın 3’ünün Türk takımı olması hakkında yorumunuz nedir?
Laura Heyrman: Bu Türk voleybol seyircisi için çok önemli. Üç takım da yarı finalde oynamayı haketti. Tüm takımlara bol şans diliyorum. Tabii ki finalde olmak istiyoruz. Biz de bunun için çalışıyoruz.

TRT Yıldız Spor: Torino’da bir Türk finali izleyebilecek miyiz?
Laura Heyrman: Tabii ki finalde olmak voleybol seviyemizi ve düşüncemizi göstermek için önemli. Bizim ilk amacımız finale ikinci Türk takımı olarak gidebilmek. Tabii ki orada olmak çok önemli. Burada olmak için her şeyi yapacağız. Bu oyun için hazırız.

TRT Yıldız Spor: Igor Gorgonzola Novara maçında oyunun kilit noktası ne olur?
Laura Heyrman: Her şeyden önce oyunumuzu oynamak bizim için çok önemli. Oyunumuzu geliştirmek ve güçlendirmek istiyoruz. İkinci olarak çok iyi blokları ve servisleri var. Bunları kontrol altına almak önemli. Ama tekrar ediyorum bizim için önemli olan oyunumuzu oynamak. Çünkü bu bizim gücümüz. Biz bu şekilde güçlü bir takım olduk. Kesinlikle bu bizim yapmaya çalıştığımız istediğimiz şey.

TRT Yıldız Spor: Novara’nın Türk yıldızı Ebrar’a karşı nasıl önlem almayı düşünüyorsunuz?
Laura Heyrman: Tabii ki o takımdaki en güçlü oyunculardan birisi. Çok güçlü oyuncuları var. Çok iyi bir takım ve tabii ki bu yüzden yarı finaldeler. Tabii ki ona çok dikkat edeceğiz. Onu durdurmaya çalışacağız. Aksi takdirde sayılar alacaktır. Bu önemli bir detay, onu olabildiğince durdurmaya çalışacağız. Oyunu kazanmak için onun seviyesini olabildiğince aşağıya çekmeye çalışacağız.

TRT Yıldız Spor: Eczacıbaşı Dynavit finale çıkarsa finalde kiminle karşılaşmak istersin?
Laura Heyrman: Bilmiyorum, iki güçlü takım. Bence finalde olmaktan daha çok asıl önemli olan son maçınızmış gibi oynamaktır. Bu yüzden rakibin kim olduğu önemli değil. Gerçekten çok çok güçlü bir takım olduğumuzu düşünüyorum. Bizim için asıl önemli olan gerçekten kendimiz gibi oynamamız. Kesinlikle kendi oyunumuzu oynarsak herkesi geçebiliriz. Bu yüzden rakibin kim olduğu önemli değil.

TRT Yıldız Spor: Finale taraftarınızın önünde çıkma ihtimali seni heyecanlandırıyor mu?
Laura Heyrman: Sonunda Şampiyonlar Ligi yarı finalindeyiz ve takımlar her oyun büyük bir mücadele. Tabii ki ikinci karşılaşmayı evimizde oynamak bizim için avantaj. Taraftarlarımızın desteği ile kendi. Evimizde finale çıkmak istiyoruz. Sonucun o kadar da önemli olmadığını düşünüyorum. Bu önemli bir maç. Herkes bu maçları oynamanın hayalini kurar. Bu oyunun neresinde olduğunuz önemli değil.

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu