Avrupa

Lazio Voleybol’dan Kadına Yönelik Şiddete Hayır

Lazio Voleybolu NO diyor.

Kadına yönelik şiddete hayır. FIPAV Lazio Bölge Komitesi, Uluslararası Toplumsal Cinsiyet Şiddeti Günü’ne katılarak sosyal ve eğitimsel misyonunu bir kez daha yeniledi ve 2017 – 2018’de büyük katılım gösteren bir girişimi doğruladı.

23 Kasım Cumartesi ve 24 Kasım Pazar günü, bölgesel voleybolun tüm alanlarında (Frosinone, Latina, Rieti, Roma, Viterbo ve diğer iller) takımlar, antrenörler, halk, menajerler ve maç görevlileri kırmızı rengi sembolik olarak kullanarak, farkındalık kampanyasına olan desteklerini gösterdiler.

Mendiller, bandanalar, pankartlar, çiçek demetleri. Geçen yıl beklenilmeyen katılım seviyesinden sonra olağandışı tepkisinden sonra, bir kez daha şirketlerin ikna edici tavrı en iyi şekilde temsil etme hayaline güveniliyor.

“Hepimiz kadınlara karşı şiddete hayır diyelim dedi FIPAV Lazio Başkanı Andrea Burlandi. Yarının erkekleri ve kadınları olacak tüm gençlere önemli bir mesaj vererek basit bir hareketle fark yaratabiliriz. Bu dramatik bir tema, voleybol hareketinin mevcut tüm iletişim ve farkındalık araçlarıyla yüzleşmesi gerektiğini düşündüğü kültürel ve sosyal bir aciliyet. Şirketlerimizin çağrımıza her zaman olduğu gibi yanıt vereceğine inanıyoruz. ”

CR Lazio’nun maç görevlileri de takımlara veda ettiklerinde, kadınlara karşı şiddete son verme kavramının altını çizmek için kırmızı kart gösterecekler. #NOallaViolenzasulleDonne hashtagiyle sosyal ağlarda (Facebook, Instagram, Twitter) yayınlanan tüm fotoğraf ve videolar Bölge Komitesi tarafından paylaşılacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu