Avrupa

Leal Ve Simon 2022 ye Dek Lube’de

Lube Civitanova’nın en önemli iki oyuncusu Yoandy Leal ve Robertlandy Simon, 2021-2022 sezonunun sonuna kadar 2 yıl daha İtalyan kulübüyle yeniden anlaşma imzaladılar. Henüz playoff lara ulaşılmamasına rağmen, Avrupa’nın üst düzey ekipleri gelecek yıl Şampiyonlar Ligi şampiyonu olabilmek için dünyanın en iyi oyuncularını transfer etmek için çalışmalara başladılar.
Pasör çaprazı Yoandy Leal, 120km / s’nin üzerine çıkan tehlikeli servisleri olan bir voleybolcu. Geçen yaz Brezilya milli takımı için oynamaya başladı. Bu forma ile 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları elemesi yaşadı ve Dünya Kupası’nı kazandı. Orta oyuncu Robertlandy Simon ise, 370 cm blok yüksekliği ile voleyboldaki en fizikli oyunculardan biri. Küba Takımının şu anki kaptanı ve geçen Eylül’de bir NORCECA şampiyonasında yer aldı.
Birlikte, kulüp voleybolunda en etkili servis ve hücum ikililerinden birini oluşturdular.İtalya Superlega’da, Leal set başına 0.43 ortalamasına sahipken %50.3 de hücum etkinliğine sahip. Simon ise set başına 0.48 ace ile en iyi servis atan orta oyuncu ayrıca %71.5 hücum etkinliğine sahip. Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde, Lube şimdiye kadar 5-0 lık bir seriye sahip. Takım olarak %53 atak ve set başına 2.2 ace ortalamasına sahip. Çeyrek finallerde garantili bir yere sahipler ve 20 Şubat Perşembe günü saat 13: 00’da (CET) gerçekleşecek kuraların çekilmesinden sonra rakiplerini tanıyacaklar.

Pasör Bruno Rezende’nin İtalya’da iki yıl için Lube Civitanova’ya dönmesi ve Leal & Simon’un sözleşmesinin uzatılması takıma bir derece istikrar kazandırıyor. 2018-2019 sezonunda sadece Zenit Kazan’ı tahtından indirip Şampiyonlar Ligi’ni kazanmadı aynı zamanda ezeli rakipleri Perugia’nın önünde İtalyan Serie A1’de kazandılar. Elit voleybol yeteneklerinin rekabeti her geçen yıl daha da büyüyor, Leal & Simon kalibresinde oyunculara sahip olmak dünyanın en iyi takımı ünvanını korumak isteyen bir kulüp için paha biçilmezdir.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu