Avrupa

Leon’dan #1DayMore4Volleyball Desteği

Birçok kişi tarafından dünyanın en iyi voleybol oyuncusu olarak kabul edilen süperstar Wilfredo Leon,  Eda Erdem, Tijana Boskoviç, Uros Kovaceviç, Viacheslav Krasilnikov ve Aleksandar Atanasijeviç’e katıldı ve CEV tarafından başlatılan #VolleySkillChallenge’a katılarak bu yılki sıçrama gününde insanlarla voleybol oynamak için harekete geçti.

Geçen sezondan beri İtalyan takımı Sir Sicoma Monini PERUGIA’da oynayan Leon, 29 Şubat’ta insanları # 1DayMore4Voleybol’u kutlamaya davet ederken, tüm vücudu ile topu oynama yeteneğini gösterdi. “29 Şubat günü gibi özel bir günde voleybol oynayalım. Arkadaşlarınızı toplayın ve en iyi şekilde kutlayın: bir Voleybol partisi aracılığıyla, ”Leon tarafından yayınlanan Instagram mesajında takım arkadaşları Luciano De Cecco ve Filippo Lanza’yı da meydan okumaya davet ediyor.

Bu arada, 29 Şubat’ta voleybol oynayacak olanların sayısı 147.864 kişiye taşındı ve 2.367 mekanda 10.902 maç gerçekleşecek. Rakamlar kendileri ve CEV’nin dört yıl önce ilk kez kurduğu bu eylemle ateşlenen gerçek Voleybol ateşi için konuşuyor, ancak sayılar 2016 yılından bu yana üç kattan fazla arttı.

Avrupa çapında genç ve yaşlı insanları oyun oynamaları için CEV müthiş bir dahil etme mesajı gönderecek ve voleybol’un gerçekten herkes için bir spor olduğunu vurgulayacak. Ayrıca CEV, Avusturya Voleybol Federasyonu ile yakın işbirliği içinde kendi etkinliklerini gerçekleştirecek. Bu, Viyana’daki ikonik Palmenhaus’ta gerçekleşecek ve aynı gün Avusturya başkentinde Olağanüstü Genel Kurul’a katılacağı için Voleybol dünyasındaki en üst düzey yetkililerin yanı sıra delegeleri de kapsayacak.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu