Avrupa

Letonya’ya Yeni Kurumsal Kimlik

Letonya Voleybol Federasyonu (LVF) yeni kurumsal kimliğini voleybol topluluğu, medya ve kamuoyunun üyelerine açıkladı.

LVF, modern spor tanıtımını sergilemek için voleybolun uzun süreli geleneklerini ve değerlerini birleştirerek geçen yıl yeni kimliğini geliştirdi. Görsel kimliğin temel öğesi, sembolik olarak “V” harfini, bir voleybolcu ve Letonya ulusal bayrağını birleştiren kısa ve öz bir grafik işarettir. Yeni kimlik ayrıca özellikle plaj voleybolu ve genç voleybolu için ek görseller içeriyor.

LVF Başkanı Janis Buks şunları söyledi:

“Modern, kapsayıcı ve sürdürülebilir – bunlar, Letonya Voleybol Federasyonu’nun yeni görsel kimliğini geliştirme sürecine başladığımızda belirlediğimiz temel gereksinimlerdi. Bu süreçte, dar, kurumsal bir sembolden uzaklaşmak ve bunun yerine tüm Letonya voleybol topluluğunu birleştiren bir şeye yönelmek istediğimiz sonucuna vardık. Bu nedenle grafik tabelada “Voleybol Letonya” yazısı bulunur. Dahası, plaj ve genç voleybolu için ek görsellerimiz, voleybol topluluğumuza ait herkesin yeni markayla özdeşleşmesini sağlıyor. ”

Yeni görsel kimlik, iki özel görsel sağlar. Plaj voleybolu grafik sembolü, sporun özünü – heyecan, cazibe ve canlı duyguları – simgeleyen “Pludmale” (Plaj) yazısı ile parlak neon yeşili bir renge sahiptir. Aynı zamanda, Martins Plavins ve Janis Smedins’in benzer yeşil tonlu formalar giyerken Letonya voleybol tarihindeki en yüksek başarı olan bronz madalya kazandığı Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’na atıfta bulunuyor.

Bu arada, genç voleybol grafik logosu leylak rengi bir mor renge sahiptir ve ‘Jaunatne’ (Gençlik) senaryosunu içerir, böylece yeni nesil voleybolcuların parlak geleceklerini sembolize eder.

Buna ek olarak, kurumsal kimlik, Letonya Özgürlük Anıtı’ndan üç yıldız ve “Volejbols Latvija” (Voleybol Letonya) senaryosunu içeren milli takım için özel bir grafik içerir. Bu görsel, şu anda tasarım sürecinde olan Letonya voleybol milli takımlarının formalarında da yer alacaktır.

LVF Genel Sekreteri Gunta Aizporiete şunları söyledi:
“Yeni kimliğin sunumu sadece bir başlangıç. Milli takımlar için üniformalar, taraftarlar için araçlar, spor salonlarının tasarımları, yeni bir web sitesi ve diğer pratik konular gibi çeşitli materyallerin geliştirilmesi için şu anda devam eden çok çalışma var. Erkek milli takımının EuroVolley 2021’de yeni formalarla yer almasını gerçekten umuyoruz ve ayrıca taraftarlarımızın bu yeni kimliğe sahip araçlar kullanarak sporcularımızı destekleyebilmelerini sağlamak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. ”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu