Dünya

Liglerin Oluşumu İçin İlginç Düşünceler

Luke Reynolds ve liglerle ilgili ilginç düşünceler:

Bence bu doğru bir ligde kullanılırsa ve çok fazla ilgi gösterebilirse iyi bir fikir. Örneğin, Hindistan’da geçen sezon lige başladıklarında, tüm oyuncularla bir taslak hazırladılar. Çevrimiçi olarak canlı izleyebildim ve bunu izlemesi son derece eğlenceliydi. Bu fikir Avrupa’ya getirilirse birkaç şekilde işe yarayacaktır:

  1. Her sezon ligdeki tüm oyuncular taslağa konulduysa ve her yıl yeni takımlar oluşturulduysa bu, lige gelen yabancıların listesini veya kadro yerli oyuncular tarafından tamamlandıktan sonra listeye kaç tane yabancı oyuncu ekleyebileceğinize dair bir kural içerir.
  2. Kore sistemine benzer şekilde, kolejden / liseden oynamaya uygun tüm yerli oyuncular bir taslağa konur ve oyuncular takımlar için seçilir. Bu sadece önceden oluşturulmuş takımlara oyuncu ekler, ancak genç oyuncuların takımlara girmesini teşvik eder.

Dünyada yeni formatlar veya taslaklar, fikirler var ve olumlu uygulanırsa iyi olduğunu düşünüyorum.

Başka bir örnek, başlayacak olan yeni ABD kadın ligidir, takımları her hafta oyuncuların sıralamasına göre inşa edecekler. Ben bu sistemi seviyorum ama bazıları sporu ilginç hale getirmek için yeni bir yol bulmaya çalışıyor.

Şahsen herhangi bir taslak modellemek zorunda kalsaydım, Hindistan Pro Liga’nın yaptığının harika olduğunu ve dünyanın başka yerlerinde çalışabileceğini düşünüyorum.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu