Dünya

Lindsey Berg’den Voleybolu Geliştirme Çalışmaları

Eski ABD kaptanı Lindsey Berg, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları ve FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde yarıştıktan sonra ülkesinin başarısının uzun süre devam etmesini sağlamak için bir girişim başlattı.
Pekin 2008 ve Londra 2012 nin gümüş madalyalı pasörü,  kadınlar voleybolunu tanıtmak, bireysel ve kolektif hikayeler anlatmak ve sporda başarılı olmak için gerekenleri paylaşmak için “Cuore Projesi” ni başlattı.
Hawai Üniversitesi’nde yardımcı antrenör olan Berg, Japonya 2010 FIVB Voleybol Dünya Şampiyonası’nda ve Atina 2004 Olimpiyat Oyunlarında da oynadı, bu nedenle oldukça zengin bir deneyime sahip.
“Kızların kahramanlara ve rol modellerine sahip olmasını istiyorum. Bu genç kızlara ‘Con Cuore’u yaşamak için güçlü bir mesaj göndermek istiyorum, ”diye açıklıyor Berg.

Con Cuore, yeni nesil kadın voleybol sporcularını eğitmek ve ilham vermek için hikayeler ve bilgiler paylaşma misyonuyla filmler, başyazılar ve podcast’leri içeren tamamen dijital bir programlama ağıdır.

İtalya’da Pesaro, Novara, Villa Cortese için oynayan Berg, kariyeri ve spora olan sevgisini yenileyerek kredilendirdiği ülkede itici gücü temsil ettiği için kalp için İtalyanca karşılığı “cuore” kelimesini kullandı.

Umut, başarı hikayelerini paylaşarak ve aksiliklerden kurtularak Berg ve diğer voleybol yıldızlarının yeni nesil kadın voleybolculara ilham verebilir ve onları eğitebilir.

ABD orta oyuncusu Rachel Adams ve Berg’in diğer Pekin 2008 ve Londra 2012 gümüş madalya sahibi Nicole Davis, “The Cuore Project” e katkıda bulunan ve en üst düzeyde voleybol oynama deneyimlerini ve bunlara ulaşmak için gerekenleri aktaran yıldızlardan ikisi.

Hedef belirleme, maç öncesi zihinsel hazırlık ve genç kadın voleybolculara spor kariyerlerinde başarı şansı vermek amacıyla doğru üniversiteyi bulma konusunda tavsiyelerde bulundular.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu