Avrupa

Lippmann Alman Köklerine Dönüyor

Alman kulübü SSC Palmberg Schwerin, Palmberg Arena’da Finlandiya tarafı Hameenlinna’ya karşı kendi sahasında 3-1 (25-15, 25-15, 16-25, 25-12) galibiyet alarak CEV Voleybol Kupası 2020 kupasında çeyrek final turunda Belçika’dan Asterix Avo Beveren’in rakibi oldu.

İki yıl Floransa ve Şanghay’da oynadıktan sonra Alman voleybol yıldızı Louisa Lippmann Schwerin’e döndü. Çin liginin 2019/2020 sezonu için Ocak ayı ortasında tamamlanması, Lippmann’ın üç kez Alman Voleybol Oyuncusu’nu kazanma olasılığını ortaya çıkardı.

Lippmann, eski kulübüne dönmek için kolay bir karar verdiğine dikkat çekerek “burada (Schwerin’de) olumlu anılarım var” dedi.

“Schwerin son yıllarda gelişti ve profesyonel sporlarda her zaman unvanları talip olan ve büyük hedefleri olan bir takım haline geldi. Bu nedenle, oyuncu olarak da büyüyebileceğiniz inanılmaz derecede profesyonel bir ortam sunuyor. ”

Herfordlu 25 yaşındaki Alman oyuncu, rolünü takım arkadaşı Kimberly Drewniok’a sahada yardımcı olacak bir takım oyuncusu olarak görüyor.
“Kimmi ve ben rakiplerimize karşı büyük bir tehdit oluşturuyoruz. Ancak, temelde farklıyız. Kimmi zaten takım sistemine adapte oldu. Sol elini ve inanılmaz derecede hızlı kullanıyor, ben ise sağ elimi bu farklılıklar oyunumuza birçok seçenek getiriyor ve takımı rakiplerimiz için öngörülemez hale getiriyor. Ekip için harika. ”
Almanya’nın önde gelen oyuncularından Lippmann, 2019 Voleybol Milletler Ligi’nde ülkesinin skorda liderliğini yaptı. Schwerin’de sayı yükünü henüz yüklenmemiş durumda ve takımda kilit oyuncu olarak rolünü kabul etmiş durumda.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu