Avrupa

Lokomotiv NOVOSIBIRSK’de Değişim

Son Rus şampiyonu Lokomotiv NOVOSIBIRSK  voleybol kulübü, önümüzdeki sezonun başlangıcına yeniden şekillendirilmiş bir görünümle yaklaşıyor. Rus voleybol devinin yeniden markalaşması, resmi web sitelerinin yanı sıra logosunu ve kurumsal felsefesini de kapsıyor.

Logodan bahsetmişken, kulübün isminin ilk harfi olan ‘L’ harfi değişti, böylece daha az düşünceli ve daha özlü hale geldi. Birbiriyle çakışan stilize çizgiler, tamamen yeni ve benzersiz bir harf dizisi oluşturdu. Lokomotiv’in sistemindeki diğer kulüplerin hepsinden başarılı bir şekilde öne çıktığı görülüyor ve aynı zamanda tüm Lokomotiv topluluğunun geleneklerini ve birliğini besliyor.

Genel sponsor Rus Demiryolları OJSC’nin de logodaki yerini not etmek son derece önemlidir. Bu yüzden ‘L’ harfinde bir demiryolu izi görebilirsiniz. Logonun yeni yuvarlak karakteri, takımın genel sponsorunun logosuyla bağlantılı olarak çok daha iyi çalışıyor.

Dahası, lokomotifin silueti yeni bir görünüme kavuştu. Minimalist tasarım, spor tasarımındaki modern trendlerle buluşuyor ve logoyu daha hassas hale getiriyor. Lokomotifin altında bulunan top, tüm Voleybol tarihini yansıtıyor. Topun yönü (ileri ve aşağı) saldırı, hırs ve hareketi sembolize eder.

Ekibin ana logosu şimdi iki versiyonda mevcuttur. İlki, ‘L’ harfi, top ve lokomotifin birleşimidir, diğeri ise takımın tam adını ve memleketini belirten bir metindir. Kulüp ayrıca bir alt logo seçeneğini korudu – daha önce olduğu gibi dairesel bir şekle sahip. Artık Lokomotiv adını daha iyi okuyabileceğiniz ve hem Latince hem de Kiril dilinde aynı göründüğü için yazı tamamen değişti.

Voleybol kulübü Lokomotiv NOVOSIBIRSK 1977 yılında kurulmuştur. Takımın şu anki baş antrenörü eski Bulgar Voleybol yıldızı Plamen Konstantinov’dur. Lokomotiv, 2010 ve 2011’de Rusya Kupası’nı kazandı. Tarihinin en iyi sonucu, Rus takımının Omsk’taki ev topraklarında elit CEV Şampiyonlar Ligi’ni kazandığı 2013 yılının ilkbaharında geldi. 2014 yılında Lokomotiv, 2017 yılında bronz madalyaya yerleşmeden önce gümüş madalyaları güvence altına alarak Rusya Şampiyonası’nın podyumuna ilk kez tırmandı.

Lokomotiv 2020’de normal sezonu tarihinde ilk kez birinci sırada tamamladı ve Final Six’e ev sahipliği yapma hakkı kazandı. Bununla birlikte, koronavirüs krizinin patlak vermesi Rus ligine ani bir sonla sonuçlandı ve Lokomotiv nihayet ilk kez – normal sezondaki ilk sıralarının izniyle – unvanını aldı. Ayrıca, 2020 ilkbaharında Lokomotiv, CEV Kupası’nın yarı finallerine ulaştı. CEV, küresel pandemi nedeniyle Avrupa Kupaları sezonunun geri kalanını iptal etmek zorunda kalmadan önce kendi maçlarında Zenit SAINT PETERSBURG 3-1’i yendiler.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu