Plaj Voleybolu

Ludwig Her Zaman Popüler

On yıl önce başladığında, Laura Ludwig henüz bir FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu etkinliğini kazanmamıştı. Sonraki 10 yıl içinde, Alman, Olimpiyat altını kazandı, her büyük unvanı aldı ve hala daha fazlasını arıyor.

35 yaşındaki oyuncu, coşkulu performanslarının dünya çapında hayranlarını kazandığı ve kazanmaya devam etmesine yardımcı olduğu FIVB Plaj Voleybolu Dünya Turu’nun en popüler oyuncularından biri.

 

O şimdi Margareta ‘Maggie’ Kozuch ile eşleştirildi ve en son Dünya Turu görünümüne sadık kalarak, Ludwig’in Roma 2019 FIVB Dünya Turu Finallerinde altın madalya kazandığında koleksiyonuna bir madalya daha eklemesiyle sona erdi.

İlk çocuğu olan oğlu Theo’nun doğumunu yaptıktan sonra 2018’in tamamını kaçıran Ludwig için başarılı bir geri dönüş ve ilk Dünya Turu madalyası oldu ve Almanya için 336 kez voleybol forması giyen Kozuch ile olan ortaklığının bir işaretiydi.

Ludwig, galibiyetlerinin ardından, “Tüm sezon bizim için büyük bir sınavdı” dedi. “Her zaman kontrol altında tutulduk ve sabırlı kalmak ve gerçekten inandığımız şeyler üzerinde çalışmak zorunda kaldık.

“İşin sezon sonunda meyvesini verdiğini görmek harika, çünkü doğru yolda olduğumuzu gösteriyor ve bizi bir sonrakine motive ediyor. Çok iletişim kurduk ve gerçekten çok iyi oynadık. ”

Olimpiyat şampiyonu

Ludwig’in bir sonraki hedefi Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda yer almak. Roma’daki zafer, onları geçici FIVB Olimpiyat Sıralamasında 15. sıraya yükseltti ve Olimpiyat kalifikasyon penceresi 13 Haziran 2021’de kapandığında en yüksek iki Alman kadın takımı arasında yer aldıkları sürece, Tokyo 2020’de yer almak için bir sorun yok.

Bunu başarırlarsa, Ludwig dördüncü Olimpiyat Oyunlarında oynayacak ve Kira Walkenhorst ile birlikte 2016 Rio de Janeiro’daki zaferinin ardından ilk kez şampiyonluğu savunmaya çalışacak.

Zafer kazandıklarında, Copacabana’da 12.500 taraftarın önünde Brezilyalı Agatha Bednarczuk ve Barbara Seixas’ı mağlup ederek Olimpiyat altınını kazanan ilk Avrupalı ​​kadın takımı oldular.

Ludwig’in Rio 2016’daki başarısı, Walkenhorst’ta geçirdiği beş yılın bariz en yüksek noktasıydı.

Ortaklığın ritmini bulması zaman aldı ve ikinci yıllarının başlangıcına kadar, Şangay Grand Slam’de ilk Dünya Turu altınlarını kazandılar.

2015’te form buldular ve yılı iki Dünya Turu altını, Fort Lauderdale 2015 Dünya Turu Finalleri’nden gümüş ve ilk Avrupa şampiyonluğuyla tamamladılar.

Sonraki yıl onların yıllarıydı. Dört Dünya Turu altını ve ikinci bir Avrupa Şampiyonası kazanarak Rio 2016’ya ateşli bir şekilde girdiler ve Brezilya’nın Atlantik Kıyısı’nı hayal kırıklığına uğratmadılar.

Ludwig, sahanın arkasında bir enerji kasırgasıydı, Walkenhorst ise ağda bir güç merkeziydi. Gruptan çıktıktan sonra, dört eleme maçında bir set bile kaybetmediler.

Ludwig maç sonrası, “Bu inanılmaz,” dedi. “Ben suskun biriyim ve kesinlikle kazanmayı hak ettiğimizi söyleyebilirim. Sanırım bunu bu turnuvadan sonra söyleyebilirim. Karşılıklı maç oynadık ve arkamızda bizi güçlü tutan ve bu kalabalığa nasıl güveneceğimizi bilen güçlü bir ekibimiz vardı, çünkü Brezilyalı seyirci çok gürültülüydü.

“Çok iyi hizmet ettik ve yaklaşan bir fırtına vardı ve onu alıp kendi fırtınamızı yaratacağımızı düşündük.”

Hepsini kazanmak

Nihai başarının tadını çıkarmalarına rağmen, bir ay içinde sahaya geri döndüler ve Toronto 2016 Dünya Turu Finallerini kazanarak yıllarını muhteşem bir şekilde tamamladılar.

Birlikte son yılları olduğu ortaya çıkan 2017’de, Viyana 2017 Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanarak, eksik olan bir büyük madalyayı koleksiyonlarına eklediler. İyi bir önlem olarak, Dünya Turu Finalleri unvanlarını bu kez Hamburg’daki ev sahiplerinin önünde korudular.

Ludwig’in izin yılı, 2005 Milan Open’da Sara Goller (şimdiki Sara Niedrig) ile birlikte Dünya Turu’na ilk çıkışını yaptığından beri ilk yılıydı.

Birlikte iki Avrupa Şampiyonası kazandılar, Pekin 2008 ve Londra 2012 Olimpiyat Oyunlarında oynadılar ve 12 kez Dünya Turu podyumunu tamamladılar. Ancak, bir altın alamadılar ve Goller, Londra 2012’nin ardından emekli olurken, Ludwig daha büyük bir zafer kazandı.

2018’in sonunda Ludwig bir anneydi ve eyleme dönmeye hazırdı, ancak o zamana kadar yaralanmalar Walkenhorst’u yakaladı ve emekli olmaya zorlandı.

Hırvatistan’daki 2017 Porec 5-Star’da bir keresinde birlikte oynadığı bir oyuncu olan Kozuch’a çağrı yapılmasına yol açtı.

Tam zamanlı ortaklıklarına Nisan 2019’da Xiamen’de başladılar ve orada bir madalya kazanamadıkları halde, yıl sonunda elde ettikleri başarılar, Ludwig’in eşleşmelerine olan güveninin yersiz olmadığını gösterdi.

Ludwig, “Maggie ihtiyacınız olan her şeye sahip,” dedi. “İnanılmaz derecede atletik, çılgın top kontrolü var, gerçek bir dövüşçü, çok yatırım yapmaya hazır ve ekibimizle tam gaz gitmek istiyor ve hepimiz projemizi dört gözle bekliyoruz.”

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu