Dünya

Lukas Kampa’ya Göre İşler Yolunda

Almanya kaptanı Lukas Kampa ve teknik direktör Andrea Giani, CEV Erkekler Tokyo Voleybol Eleme turnuvasının yarı finalinde Bulgaristan’a karşı yaptıkları maçtan önce bir röportajda konuştu.

Lukas, takım Bulgaristan maçı öncesinde ne seviyede?
Kampa: “Boş gün çok zevkli ve herkese çok iyi geldi. Herkes dışarı çıktı ve temiz hava aldı. İlk tur neredeyse mükemmel geçti. Turnuvadan önce oyundan oyuna gelişmek istediğimizi söyledim; ancak bu ikinci maçtan sonra neredeyse mümkün değildi. Slovenya’ya karşı gerginlik ve tansiyon o kadar yüksek değildi. İyi bir başlangıç pozisyonu oluşturduk çünkü herkes biraz daha maç pratiği kazandı. Bu durumdan memnun ve iyimser olabiliriz. ”

Kenardan gelenlerin bile olumlu performans sergilemeleri nasıldı özellikle de Avrupa şampiyonu gibi güçlü bir rakibe karşı?
Kampa: “Takım ve bireysel oyuncular için çok önemliydi; örneğin Simon Hirsch. Şu anda Georg Grozer’ın uzun bir rekabet baskısı altında nasıl dayanabileceğini henüz bilemiyoruz, bu yüzden Simon çok önemli bir rol üstlenebilir. Slovenya’ya karşı oyun boyunca iyiydi ve diğerleri de idare ediyordu. Moritz Reichert güçlü bir oyun sergiledi ve servislerde yardımcı olabileceğini gösterdi. Teknik olarak yarı final ve potansiyel bir final için ihtiyacımız olan her şeye sahibiz. ”

Andrea, kaptanına katılıyor musun?
Giani: “Evet, çünkü oyunumuzdaki yapı ve enerji doğru. Böyle yüksek kaliteli bir turnuvayı kazanmak için gerekli her şey var. Kendimizi iyi hissediyoruz. Mutlak irade takımda hissedilebilir, bu yüzden zaten birkaç açığı kapatabiliriz. Oyuncu değişikliği şu ana kadar üç maçta da iyi sonuç verdi. ”

Yarı finalde hala gelişme potansiyeli var mı?
Giani: “Artık herkes kişisel sınırına ulaşmak üzere. Bir takım olarak iyi bir yöne doğru ilerliyoruz ve sahada olumlu duruşumuzu sürdürmemiz gerekiyor. ”

Kampa: “İşlerin mükemmel bir şekilde çalıştığı anlar oldu, örneğin Georg’un Çek Cumhuriyeti’ne karşı oyunu veya Belçika’ya karşı ikinci ve üçüncü setlerin sonundaki performansı. Sonra savunma çalışıyor ve gerekli olan akış bu. Bu tür koşular ya hep ya hiç anlarında başarılı olduğunda iyi görünüyor. ”

Yarı finaldeki rakibinizi nasıl değerlendiriyorsunuz?
Giani: “Korkmamız gereken bir takım görmedim. Bu, oyun seviyemizi aynı tutmamıza, hatta yükseltmemize bağlı. Avrupa Şampiyonası son zamanlarda en yüksek seviyede her takımın bazı günlerde yenilebileceğini gösterdi. Örneğin Polonya. Burada da yenilmeyecek rakip yok. ”

Ev sahibi avantajınızı şimdiye kadar kullandınız mı?
Kampa: “Perşembe akşamı çok fazla önemi olmayan bir oyun için çok fazla insanın arenaya gelmesinden dolayı çok mutlu oldum. Atmosferi gün boyunca çok iyi buldum. Dün bazı taraftarlar belki de “Bachelor” ı izliyorlardı ve umarım bugün yine tam enerjiyle Max-Schmeling-Arena’ya geri dönecekler. Arkamızda durmak için Alman taraftarların gücüne güveniyoruz. Başarılı olmak için buna ihtiyacımız var. ”

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu