Plaj Voleybolu

Maggie Kozuch 34. yaşını voleybolla kutladı

2020’nin çoğu günleri gibi, Maggie Kozuch Cuma günü 34. doğum gününü kutlarken burada sessiz bir gün daha geçirecek.
Kozuch’un zorlu bir plaj voleybolu maçı oynamasının üzerinden bir aydan fazla zaman geçti. O ve Laura Ludwig, Letonya’da Eylül ortasında Avrupa Şampiyonası’nda beşinci oldu ve burada Almanlar üç sette İsviçre’den Joana Heidrich ve Anouk Verge-Depre tarafından elendi.
11 sezon Alman milli takımında oynadığı ve beş kez ülkenin yılın oyuncusu seçildiği çarpıcı bir salon kariyerinin ardından 2017’de plaj voleyboluna dönen Kozuch, “Gerçekten çok uyuyorum” dedi. Kozuch, 1997 yılında voleybol oynamaya başladı.
Kozuch, “Bir süre İtalya’daydım,” diye ekledi ve sabahları aktivasyondan daha fazla spor yapmak için motive değildim. Doğaya kısa geziler, birçok kucaklaşma ve masaj ile bir tür sağlıklı yaşam zamanıydı. Sonuncusu Birkaç haftadır biraz yürüyüş yapıyorum, biraz daha yoga yaparak tenis oynuyorum, arkadaşlarla sohbet ediyorum ve bir şeyleri temizliyorum. ”
2020’de salgın nedeniyle çok az oynama fırsatı bulan Kozuch, “Koşullar farklı olsaydı sezonun nasıl olacağını bilmediğini söyledi. Biraz daha oynamak isterdim ama olmadı. Letonya’dan sonra durdu. ”
Ancak Kozuch, “Avrupa Şampiyonası’nda oynadıktan iki gün sonra nihayet eve dönmeye ve biraz tatil geçirmeme sevindim. Ekim 2019’dan beri gerçekten bırakamadım. Muhtemelen bu kadar uykunun nedeni buydu. ”
Rio 2016 Olimpiyat ve Viyana 2017 FIVB Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası’nda Kira Walkenhorst ile altın madalya kazanan Ludwig ile olan ortaklığına gelince Kozuch, “Çok motive edici harika bir program oluşturmak için düşüncelerimizi ve duygularımızı paylaşmak için birçok toplantı yaptık . Oyun oynamamaktan en iyi şekilde yararlandık ve olabildiğince orada kaldık. ”
2017’de plaj voleyboluna ilk çıkışını yaptığından beri Kozuch, 27 FIVB etkinliğinde Ludwig ile takımının Eylül 2019’da Roma’daki Dünya Turu Finalleri’nde uluslararası devrede son görünümünde altın madalya ile yer aldı.
Kozuch, Dünya Turu kariyerine Karla Borger ile oynayarak başladı ve ikili 15 etkinlikte bronz madalya ile birlikte Çek Cumhuriyeti’nde bir Haziran 2018 etkinliğinde ortaklıklarını vurgulayarak başladı. Kozuch ve Borger ayrıca Eylül 2017’de Romanya’da düzenlenen 2017 Avrupa etkinliğinde birlikte altın madalya kazandı.
2019’da Ludwig ile tam zamanlı güçlerini birleştirmeden önce Kozuch, 2017’de Olimpiyat ve dünya şampiyonuyla bir turnuva oynadı ve ikili burada dokuzuncu oldu. Kozuch, Ludwig ile bağını Nisan 2019’un sonlarında Çin’de Xiamen’de 25. sıraya yükseltti.
Son FIVB etkinliğinde altın kazanmalarına rağmen, Kozuch / Ludwig ortaklığı başlangıçta ilk 30 Dünya Turu karşılaşmasının sadece 15’ini kazanarak mücadele etti.
Ancak Kozuch ve Ludwig, 2019 Dünya Turu’nda Viyana Major’da beşinci, Moskova’da dokuzuncu ve Almanların Agatha Bednarczuk’u üzdüğü Roma’daki Dünya Turu Finalleri’nde altın madalya ile 14-5’lik bir maç puanı alarak 2019’u güçlü bir şekilde bitirdi.
Kozuch, “Dönüm noktası, beşinci sıraya yerleştiğimiz Viyana’daydı” dedi. “Daha ileri gitmek için daha fazla imkanımız olmasına rağmen, içimde bir şey canlandı ve o noktadan sonra yeni bir süreç başladı. Bu sürecin iniş çıkışları olsa da, devam edebileceğimiz hissini verdi. Potansiyelimizi yerine getirmek ve bizi Roma’daki mutlu noktamıza götürmek. ”
Ludwig ile oynamaya gelince, Kozuch “bu sporun yaratılmasında büyük rol oynayan bir kadınla oynamak ve onunla bir insan olarak yaşamak bir nimettir. Elbette bu ortaklığı birlikte yaşarken zorluklar getiriyor ve birbirimizi destekliyoruz. Onunla oynamak ve büyümek harika. Hepimiz birbirimizden öğreniyoruz. ”
Ev içi oyunundan sahile geçişine gelince, Kozuch “tek bir büyük ya da büyük fark yoktu. Her şey olabilir. Biri, doğayla olan çok büyük bağlantıdır. Aynı zamanda unsurlarla ilgili zorlu bir eğitimdir. 14 oyuncudan ikiye geçiş ve bir takımın% 50’si olmak çok büyük bir fark ve birçok yeni durumu beraberinde getiriyor. Plaj voleybolunda kendi kendine sorumluluk almayı ve yaratmayı seviyorum. ”
Kozuch, salon voleybolu deneyiminin “beni profesyonel bir sporcu olarak yarattığını ekledi. Anahtar, yeniye uyum sağlamak ve ona saygı duymaktır. Ayrıca kapalı alan kariyerim için kendimi kaybetmeden kendime saygı duyabilirim. Her şeyi uyumlu hale getirme sanatı, plaj voleybolunda kendimi akıcı hale getiriyor. Hepsi bağlantılı. Ekibime ve çevremdeki insanlara bu süreçte bana rehberlik ettikleri için minnettarım. “

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu