Genel Haberler

Malatya VHG Derneği’nden örnek davranış

Coronovirüs Covid19 salgınından tüm sosyal etkinlikler de payını aldı. Çeşitli vesilelerle bir araya gelen kişi, kurum ve kuruluşlar sosyal duyarlılıklarını gösterdikleri alanlarda faaliyetlerde bulunuyorlardı.
İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı sebebiyle toplu iftar organizasyonları da salgın sebebiyle yapılamıyor. Ancak Malatya Voleybol Hakemleri ve Gözlemciler Derneği iftar organizasyonu ile bir araya gelip yapamadıkları sosyal yardımlaşmayı, geliştirdikleri yöntem ile gerçekleştirmeyi başardılar.
Konu ile ilgili olarak dernek başkanı Furkan Salduz’un yaptığı açıklama şöyle: Malatya Voleybol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Yönetim Kurulu olarak almış olduğumuz karar gereği Coronavirüs salgınından dolayı ramazan ayında her yıl yapmakta olduğumuz geleneksel iftar yemeği organizasyonunu gerçekleştirmedik. Bunun yerine 2019 – 2020 sezonunda aktif olan üye hakemlerimizin gönüllü katkılarıyla topladığımız yardımlarla bölgemizde ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza yardım kampanyası düzenlemeye karar verdik. Kısa sürede toplanan yardım ekibimiz toplanan yardımlarla alınan erzakları bu mübarek ayda ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. İnşallah çok kısa zamanda yine hep bir arada olacağız.  Ama şimdilik evde kalalım, güvende kalalım. Sağlıklı, mutlu kalmanız dileğiyle Allah’a emanet olun. Furkan Salduz MVHGD Başkanı’

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu