Genel HaberlerManşet

Malatya’da Kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Voleybolla coştu

Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF) Malatya İl Temsilciliği tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Voleybol Şenliği düzenlendi.

TVF Malatya Voleybol İl Temsilciliği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla anlamlı bir etkinliğe imza attı. Hem farkındalık oluşturmak hem de kadın hakem, beden eğitimi öğretmeni ve sporcuların güzel bir gün geçirmesi amacıyla Malatya Merkez Spor Salonu’nda Voleybol Şenliği düzenlendi. Şenlik kapsamında parkeye çıkan kadın sporcular dostluk mücadelesinde karşı karşıya gelirken, müsabakaları kadın hakemler yönetti. Anlamlı günde protokolde ise sadece kadınlar oturdu. Voleybol Şenliğine; İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in eşi Songül Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Ercan Altın’ın eşi Mukaddes Altın, BELSOS Genel Müdürü Zerrin Palancı ve sporcuların aileleri katıldı.

Voleybol İl Temsilcisi Baki Alpaslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen voleybol şenliğinin açılışında yaptığı konuşmada, “Voleybol camiası için sadece 8 Mart değil, yılın 365 günü kadınlar günüdür” ifadesini kullandı.

Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün bir günle sınırlandırılmasının doğru olmadığını kaydederek, “Aslında her gün kadınlar günüdür. Onlar anne ve eştir. Her zaman başımızın tacıdır” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından voleybol müsabakalarına geçildi. İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren’in eşi Songül Dağdeviren’in başlama vuruşuyla start alan voleybol şenliğinde birbirinden çekişmeli ve zevkli müsabakalar oynandı.

Müsabakalar sonunda 23 yıl boyunca hem öğrenci hem de sporcu yetiştiren beden eğitimi öğretmeni Gülüzar Özdoğan’a Filenin Sultanlarının Avrupa Şampiyonası’nda oynadığı maçta kullanılan ve milli sporcular tarafından imzalanan voleybol topu hediye edildi. Özdoğan’a anlamlı hediye Voleybol İl Temsilcisi Baki Alpaslan’ın annesi Adile Alpaslan tarafından verildi. Ayrıca, voleybol şenliğine katılan takımlara kupa, sporculara ise çeşitli hediyelerde verildi.

Voleybol şenliği, çeşitli ikramların ardından davullu zurnalı çekilen halayla sona erdi.

Voleybol Aday Hakemi Kardelen Yoldaş, düzenlenen etkinlikle ilgili “Voleybol İl Temsilciliğimiz tarafından düzenlenen bu etkinlikten dolayı çok mutlu oldum. Dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetten dolayı çok üzgünüz. Bu tür etikliklerin olması kadına verilen önemi bir anlamda gösteriyor” değerlendirmesinde bulundu.
Voleybol sporcusu İdil Naz Göksu ise 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen voleybol şenliğinden dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Kadınlara ne kadar önem verildiğini Voleybol İl Temsilciliği tarafından yapılan etkinlikle görmüş olduk. Burada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Düzenlenen bu etkinliklerle kendimizi daha değerli hissediyoruz “diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu