Genel Haberler

Malatya’da Öğretmenler Kupası’nda Şampiyon Yeşilyurt

Malatya’da, Öğretmenler Voleybol Kupası’nda birinciliği Battalgazi takımını finalde 3-0 yenen Yeşilyurt elde etti. Yeşilyurt takımı, Malatya’da oynanacak olan grup maçlarında mücadele etme hakkını da kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığında görev yapan öğretmenlere yönelik düzenlenen Türkiye Öğretmenler Kupası kapsamında Malatya’da voleybol müsabakaları oynandı.
Üç gün süren müsabakalar sonunda Battalgazi ile Yeşilyurt takımları finale kalırken, Hekimhan ile Akçadağ takımları ise üçüncülük-dördüncülük maçı oynama hakkını elde etti.

Müsabakaların final ve üçüncülük-dördüncülük karşılaşmaları Merkez Spor Salonu’nda oynandı. Günün ilk müsabakasında Akçadağ ile Hekimhan üçüncülük için karşı karşıya geldi. Müsabakayı 3-1 kazanan Akçadağ, turnuvayı üçüncü tamamlarken, Hekimhan ise dördüncü oldu.

Final karşılaşmasında ise Battalgazi ile Yeşilyurt karşı karşıya geldi. Final müsabakası öncesi her iki takım oyuncuları ve hakemler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Türk Bayrağı açarak, poz verdi. Takımlar ve hakemler seremoniye de Türk Bayraklarıyla çıktı.

Başhakem Adem Bulduk ile yardımcı hakem Kadir Karanfil’in yönettiği müsabakada, yazı hakemi Emrah Koç, skor hakemi Ronay Bozyiğit ve çizgi hakemleri Gamze Direk ile Özgür Öz’de görev yaptı. Yeşilyurt takımı, müsabakası 3-0 kazanarak, turnuvayı birinci tamamladı.

Malatya’da birinciliği elde eden Yeşilyurt takımı, grup maçlarında yer alma hakkını da elde etmiş oldu. Doğu Anadolu Bölgesi Öğretmenler Kupası grup birinciliği müsabakalarında 14 ilin birincisi mücadele edecek. Müsabakalar, 4-12 Kasım tarihlerinde Malatya’da oynanacak.
Müsabakaların tamamlanmasının ardından ilk 4 içerisinde yer alan takımlara kupaları takdim edildi.
Birinci olan Yeşilyurt takımın kupasını Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay verirken, ikinci olan Battalgazi takımın kupasını ise Hekimhan Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mahmut Karaca takdim etti.
Üçüncü olan Akçadağ takımının kupasını Milli Eğitim Koordinatörü Ümit Avcı, dördüncü olan Hekimhan takımının kupasını ise Malatya voleybol hakemleri ve gözlemcileri derneği başkan yardımcısı Özgür Öz verdi.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu