Avrupa

Marcello Abbondanza: ”Sanırım Sonuna Geldik”

Ülkemizi 2023 CEV Volleyball Cup’ta temsil eden THY Spor Kulübü, Play Off turu ilk maçında İtalya deplasmanında e-work Busto Arsizio takımı ile karşılaştı. Deplamandan 3-0’lık galibiyetle dönen kırmızı beyazlılar dörtlü final için büyük avantaj elde etti Karşılaşmanın ardından Marcello Abbondanza verdiği röportajda “Türkiye’de evlendim ve 2 çocuğum var, farklı bir kültür tanıdım, voleybolun en üst seviyede olduğu Türkiye’den, çok keyif aldım: ama sanırım sona geldik.” dedi

İtalya basını iVolleyMagazineit mikrofonunun sorularını yanıtlayan İtalyan başantrenör, ”Geri mi dönüyorsunuz?’‘ sorusuna; ”Bana bağlı değil, birinin beni aramasına bağlı. Ama geri dönmeye hazırım.” yanıtını verdi. Maç sonrası röportajında, Türkiye’deki uzun “deneyiminden” iki bölüme ayrılmış olarak bahsetti ve bunu sona erdirdiğini açıkça belirtti.

”Çok şey değişti, çocuğumun okula gitmesi gerekiyor ama voleybol oynama isteği hala çok büyük” dedi. Son haftalarda, şu anda Yunan kadın milli takımının teknik direktörlüğünü yapan Abbondanza’nın, Yunanistan şampiyonasında bir kulübe liderlik edebileceği söylentileri yayılmıştı. Röportajın kaynağı için tıklayınız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu