ManşetPara Volley

Marmaraereğlisi’nde 2. Plaj Voleybolu Şenliği Gerçekleştirildi

Tekirdağ’ın Marmaraereğlisi Belediyesi tarafından bu yıl ikincisini düzenlenen 2020 Marmaraereğlisi Belediyesi Uluslararası Plaj Voleybolu Şenliği, 25,26 Temmuz günlerinde Dede Motel Tesislerinde gerçekleştirildi.


Pandemi süreci sebebiyle tribün kurulmadan ve sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımı ile organizasyon girişlerinde sahada yer alacak tüm ekibin ateşlerinin ölçülerek korta alındığı etkinlikte ikisi Ukrayna’dan olmak üzere dokuz kadın, dört erkek takım kaldı.

 

 

 

 

Profesyonel sporcuların karşılaşmaları öncesinde geçen sene olduğu gibi bu sene de Halk Şenliği gerçekleştirildi.

İki gün süren etkinliğin ilk gününde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından bir konuşma yapan Marmaraereğlisi Belediye Başkanımız Hikmet Ata, içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, çok kısıtlı imkanlar ve çok kısa sürede aldığımız izinle ikincisi gerçekleşen plaj voleybolu etkinliği ile vatandaşlarımızın evlerde kısıtlı kaldığı günlerdeki sıkıntılarını bir parça da olsa giderebilmek için bu etkinliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başkan Ata; ‘ İçinde bulunduğumuz süreçte gerçekten tüm halkımız evlerde kalmaktan dolayı çok sıkıldı. Geçtiğimiz yıl büyük bir coşkuyla karşılanan plaj voleybolu etkinliğini gerçekleştirebilmek için son ana kadar uğraştık. Yurt dışından ve yurt içinden katılan tüm sporcularımıza ilçemize hoş geldin derken, başarılar diliyorum’ diyerek görüşlerini açıkladı.

İki gün süren maçların ardından Halk Şenliğinde Muzaffer – Can çifti üçüncü, Buğra – Cenker çifti ikinci olurken oynadığı maçlarda rakiplerine üstünlük sağlayan Emirhan ve Sergen çifti şampiyon oldular.

Profesyonel sporcuların iki gün süren mücadelesinde ise Erkeklerde Bilal Demiröz – Serkan Durası çifti dördüncü, Berk Bilgin – Onur Altınkaya çifti üçüncü, Şafak Sezer – Mücahit Altınöz çifti ikinci olurken, Burak Balıbey – Gökhan Keskin çifti şampiyon oldu.
Kadınlarda ise zirve Ukrayna’dan ilçemize gelen sporcuların oldu. Toplam dokuz takımın mücadele ettiği etkinlikte Dr.Melis Durası – Medine Demiröz çifti dördüncü, Yaren Sencel – Mihrican Çarman çifti üçüncü olurken, Finalde karşılaşan iki Ukrayna takımından Vlada Fenko – Lena Bolotnikova çiftini 2-0 yenen Marina Gladun – Daria Kovalova çifti şampiyon oldular.

 

 

 

 

 

Şenlik sonunda ilk dört sırayı elde eden oyunculara madalya ve kupaları verilirken, katılan tüm sporculara çeşitli hediyeler verildi.

Şenliğe Marmaraereğlisi Belediyesi ana sponsor olurken, Dede Motel, Sahil Otel, Marmara Life Hotel, Olimpos Atlıspor Kulübü, MBV Organizasyon, Kaptan Grup Demir – Çelik, Ceren oto Yıkama, Kasaba Restoran ve FM Akın İnşaat Murat Akın destek verirken, ARMADA Production ve DJ Serkan Filiz ve DJ Ömer Alan da etkinliğe renk kattı.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu