Genel Haberler

Marshall Planı Avrupa’da büyük ilgi çekti

Geçen hafta sonlarında, CEV Yönetim Kurulu, ilk Avrupa spor kurumu olarak voleybol ailesinden paydaşların koronavirüs krizinin etkileriyle başa çıkmalarına yardımcı olmak için benzeri görülmemiş bir ‘Marshall Planı’ başlatacaklarını açıklamıştı.

İtalya’nın ana günlük spor gazetesi Gazzetta dello Sport, CEV Başkanı Aleksandar Boričić ile kapsamlı bir röportaj da dahil olmak üzere, CEV’den en son haberler hakkında haftalık “V come Volley” ekinde iki tam sayfa yayınladı. “CEV, 11,5 milyon € tutarında yardım fonları dağıtacak.” Bu haberi yıllardır voleybolu yoğun bir şekilde takip eden ‘pembe’ gazete açıkladı.

Aynı gazetede, İtalyan Voleybol Federasyonu’nun, CEV’nin Voleybol ailesinin tüm üyelerinin mümkün olduğunca destekleme isteğini olabildiğince zor zamanlarda geçirdiğini gösteren tarihi karar için tam takdirlerini ifade ettiklerini vurgulandı.

Voleybol çılgını Polonya’dan inanılmaz uzun bir geçmişe sahip bir başka ünlü günlük spor gazetesi Przeglad Sportowy’de haberleri kapsamlı bir şekilde ele aldı. “CEV, kulüplere ve Federasyonlara yardım etmek istiyor” diyor makalede. “2020 Avrupa Kupalarının sonu hakkındaki bilgilere ek olarak, CEV’nin COVID-19 yanıtı kulüplere ve Ulusal Federasyonlara yardım vaatleri de içeriyor.”

Diğer medya üst düzey yetkilileri ile de görüşüldü. Kıta spor organizasyonları arasında eşit olmayan bir eylem hakkında görüşler alındı. Strefa Siatkowki’ye JASTRZEBSKI Wegiel Başkanı Adam Gorol, “Niyetler iyi ve CEV’ye [bizi desteklemek için] bir şeyler yapmaya çalıştığı için övmek istiyorum” dedi.

Yine başka bir seçkin medya kuruluşu olan L’Equipe, CEV’nin kararının biraz tarihi olduğunu kabul etti. Fransız gazetesi, “Avrupa Kupalarının 2019/2020 sezonu sona erdirirken CEV, 11.5 milyon € değerinde benzeri görülmemiş bir yardım planı açıkladı.”dedi. “Bu, tarihte emsali olmayan bir karardır” diye devam ediyor.

“CEV, [kulüp] sezonunun geri kalanını iptal etti ve bir yardım planı açıkladı” Alman web sitesinde (www.de24.news) yer alan başlık bu şekilde idi. Ayrıca CEV Yönetim Kurulu tarafından onaylanan Avrupa Voleybolu için ‘Marshall Planı’nın’ eşsiz ‘doğasını vurguluyor. İspanya’da, Diario AS ve La Vanguardia, çevrimiçi yayınlarında Hırvatistan, Portekiz ve Sırbistan gibi farklı ülkelerde birçok web sitesinin yaptığı gibi aynı duyguları yansıtıyor.

Son olarak, tanınmış bir Yunan spor gazetecisi ve eski AIPS Avrupa Başkanı Ioannis Daras, CEV’nin daha önce başlatılmış bir dizi yarışmayı durdurarak ve daha sonrası için plan yapmaya başlayarak CEV’nin sponsorlar ve finansal çıkarlar üzerindeki herkesin sağlığına öncelik verdiğini övdü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu