Dünya

Martinez Dev Adımlarla İlerliyor

23 yaşındaki Brayelin Elizabeth Martinez, Dominik Cumhuriyeti forması ile gençlik kariyerinde şimdiden önemli adımlar attı ve takımın en iyi hücum oyuncusu olma yolunda dev adımlara ilerliyor.

Brayelin, pasör çaprazı pozisyonunda takımın en güvenilir oyuncularından biri olarak ortaya çıktı. Takımının en iyi skorerler listesinde, dokuz maçta toplam 150 sayı ile en skorer üçüncü isim oldu.

FIVB Voleybol Kadınlar Dünya Kupası’ndaki beş mağlubiyete rağmen, Brayelin bu sonuçlardan etkilenmiyor gibi görünüyor ve bunun yerine çok yönlü bir sporcuya dönüşmesine yardımcı olacak oyunlarını geliştiriyor.

“Gerçekten takım olarak iyi bir iş çıkardık çünkü buradaki takımları yenmek zordu. Bence oynadığımız her maçta seviyemizi arttırdık. Sadece ritmimizi sürdürmek ve çalışmaya devam etmek zorundayız” dedi.

“Kendime gelince, hayalimi gerçekleştirmek ve tam bir oyuncuya dönüşmek için çok çalışıyorum. Oyunumu geliştirmek için çok çalışıyorum. ”

Ayrıca her durumu ekip çalışması ile ele almayı öğrenerek ilham verdiği için takım arkadaşlarını da olumlu etkiliyor.

“Takımımdaki herkes bana ilham veriyor” dedi. “Takım gibi oynuyoruz ve birbirimize yardım ettiğimiz bir noktaya geliyoruz.”

Ebeveynleri ve kardeşleri de sporla ilgilendiği için, atletikliği genetik. Annesi, yaş grubu milli takımlarının takım yöneticisiydi. Kız kardeşi Jineiry ve kardeşi de profesyonel sporcular.

“Erkek kardeşim basketbol oynuyor ve 21 yaşındaki kız kardeşim Jineiry benimle milli takımda oynuyor. Hepimiz spor yapıyoruz. Bu benim hayatım ve kendimi iyi hissediyorum çünkü ondan çok şey öğrendim. Beni bu alanda olduğum için mutlu ediyor ”dedi.

Dominik Cumhuriyeti ile kalan maçlarda Brayelin, skor üretmeye devam edecek ve istediği komple bir tam oyuncu olma yolculuğuna devam edecek.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu