Medical Joker McCluskey

0
30

19 yaşındaki pasör Liam McCluskey, 2021 EuroVolley’in Kraków’daki maçlarında Belçika milli takım forması giydi.
Tüm seyahat ve zaman kısıtlamalarına rağmen, Pazartesi günü Tauron Arena’daki taraftarlar O’nu Polonya’ya karşı EuroVolley maçında takım tanıtımı sırasında görebiliyorlardı. Aslında, her şey 24 saatten daha kısa bir sürede oldu. Nasıl mümkün oldu?

CEV tarafından pandemi sırasında getirilen yeni düzenlemeler, takımların belirli durumlarda oyuncuları değiştirmesine izin veriyor. Bu düzenlemeler yeni olduğu için, özellikle tek kişi o olmayabileceğinden, bu durumdan daha fazla şey öğrenelim.

“Medical Joker”, bir oyuncunun takıma kısa süreli kısa süreli olarak katıldığında kullanılan terimdir. Bu değiştirmeye, usulüne uygun olarak kanıtlanmış tıbbi nedenler veya Mücbir Sebep tarafından haklı çıkarıldığında izin verilir.
Ayrıca, EuroVolley 2021 sırasında, katılan takımlar, COVID-19 virüsü ile kontamine olduğu kanıtlanmış veya resmi olarak karantinaya alınmış bir oyuncuyu ilgili Form 05’e kayıtlı bir oyuncuyla değiştirme hakkına sahiptir (24 oyuncu listesi). McCluskey takım arkadaşı Matthias Valkiers’ın Covid-19’a yakalanması takıma katıldı ancak Polonya’ya gelmeden önce tüm güvenlik gereksinimlerini karşılaması gerekiyordu.
Bu hikaye daha da olağanüstü! Sadece Covid-19 protokolleri ve ulaşım talepleri nedeniyle değil, aynı zamanda organizatörlerin bu nadir ve alışılmadık duruma, örneğin resmi sunumu sırasında kullanılan grafiklere hazırlanmaları gerektiğinden, gelişi büyük bir lojistik çabaydı. Bu eşsiz görev açıkça başarıyla tamamlandı.

“Dün ailemle birlikteydim, antrenmandan yeni döndüm ve öğlen saatlerinde, belki Kraków’a gitmem gerekebileceğine dair bir telefon aldım ve üç saat sonra Brüksel’de uçağımı bekliyordum. Dün antrenman yaptım. Genç milli takımımla ve şimdi Polonya’daki A Milli Takımı ile Avrupa Şampiyonasındayım. Her şey çok komik.Bu adamlarla burada olduğum için çok mutluyum. Onları Nisan’dan beri tanıyorum. Beni tekrar gördüklerine mutlu oldular ve ben de onları gördüğüme sevindim. Bir joker olduğum için mutluyum” – dedi Liam McCluskey.

McCluskey sadece Polonya’ya gelmekle kalmadı, aynı zamanda Pazartesi günü ilk EuroVolley maçını da oynadı. Belçika’nın baş antrenörü Fernando Munoz Benitez, ev sahibi Polonya’ya karşı oynanan karşılaşmadaki durumunu kontrol etmeye karar verdi ve ona hüküm süren dünya şampiyonlarına karşı ikinci ve üçüncü sette oynama şansı verdi.

“Çok stresliydim, çok gergindim, genç bir adam için tipik bir durum ama takım arkadaşlarım bana çok yardımcı oldu. Ama düdük çaldığında işimi yaptım. Takımın başında takımla çok antrenman yaptım. EuroVolley için onlarla sadece iki kez antrenman yaptım – bunlardan biri bugün Kraków’daydı!”

Martyna Szydłowska – CEV

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here