‘Mersin’e Sultanlar Ligi yakışır’’

0
75

Shining Stars Yıldızlı Sohbetler Müge Ocakçı ile devam etti. İşte dün gerçekleşen canlı yayının öne çıkan satır başları..

30 yıl sonra ligde böyle bir şey oldu. Ben de bunu duyduğumda şaşırdım. Bu süre zarfında biz ilk kulüp yemeği yendikten sonra Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanında gittik kupayı teslim etme adına. Orada çok güzel karşılandık. Tabi pandemiden dolayı halkla bir araya gelemiyoruz o yüzden sosyal medyadan daha çok tebrik mesajları ve destekler aldık. Sanırım bu sene Mersin’in senesi. Bütün branşlarda lige çıkıyor. Bir hentbol kalmıştı, sanki adeta bir spor şehri. Tamamen spor şehri oldu. Biz Belediye Başkanı’nı ziyarete gittiğimizde orada ‘şimdiki hedefimiz Sultanlar Ligi’ dedi. Bunun için eminim ki bir yapılanma vardır. Mersin’e Sultanlar Ligi yakışır. Çünkü çok güzel bir şehir orası. Rahat kaldırabilecek bir yer bence.

‘’Plaj voleybolunu Adem Abi ile öğrendim’’
2-3 yazdır plajdayım. Aslında ben yıllardır hem salon hem de plaj oynamak isteyen bir voleybolcuyum. Fakat bir türlü partner bulamıyordum ben. Oraya atılmama sebep olan üniversiteden bir arkadaşımdı. Ama bunun öncesinde Plaj Milli Takımı’ndaki Murat bana. ‘ çok antrenman yapıyorsun ve yazın da boş durmuyorsun neden plaj turnuvasına katılmıyorsun’ dedi. Sürekli beni ikna etmeye çalışan bir arkadaşımdı. Partner bulamadığım için böyle bir şeye adım atamadım. Daha sonra bir arkadaşımla ilk Çeşme’de katıldık. Sonra ben orada birçok arkadaş edindim. Yaz yaklaştığında birbirimize yazdık kiminle katılacaksın falan diye. Ama ben bir tane olsun ve sistematik olsun istiyordum. 2. senemin yazında Adem Abi gördü beni turnuvada o şekilde seçmelere gittim. Seçildim ve milli takıma o şekilde başladım. Orada partnerim Merve Çelebi, onunlaydık. Bu konuda Adem Abi’nin çok fazla katkısı var bana. Plaj voleybolunu onunla öğrendim. Çok büyük bir tecrübe edindim aslında milli takımda oynayarak. Bunun üzerine katmaya çalışıyorum hala. Hem Bahar  Toksoy ile hem de Sıla Çalışkan ile şampiyonluğum var. Ancak Bahar ile şu an tamamen partnerim. Bahar Toksoy ile kendimize bir serüven hazırladık şu an.  Bu yaz planlarımız var ve konuşuyoruz sürekli. Plajda iki kişide sorumluluk var ve alanın çok geniş. Aynı zamanda çok psikolojik bir oyun. Kum da çok yorduğu için aslında ne kadar çok antrenman yaparsa o kadar çok hafifliyor. Güçlü bacaklara sahip olmanız lazım bu konuda. Salonda sorumluluğun biraz daha kısıtlı. Bu benim çok hoşuma gitmiyor mesela daha fazla sorumluluk alabilirim.

Bu sohbetin tamamı için Shining Stars resmi Instagram ve YouTube hesaplarını ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here